2017 yılından beri ESL tarafından Intel sponsorluğunda düzenlenen Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nın 2019 yaz sezonu için elemeler bugün başladı ve toplamda oynanacak 3 açık elemeden ilki tamamlandı.

16 yaşından büyük, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet edip vatandaşlığına sahip olan herkesin katılabileceği açık elemelere katılmayı düşünüyorsanız yazımızın en altında turnuva bağlantılarını bulabilirsiniz.

16, 23 ve 29 Haziran tarihlerinde online olarak oynanan her bir açık elemede finale yükselen takımlar kapalı elemeye katılmaya hak kazanacak. Kapalı elemlerde açık elemlerde final oynamış 6 takımın yanında önceki sezonu 5 ve 6. sıralarda tamamlamış Team of Anatolia ve Sangal Esports da yer alacak.

 

Kapalı Eleme Aşaması

Kapalı elemelerde A ve B olmak üzere iki grup oluşturulacak. A grubunda Team of Anatolia, B grubunda ise Sangal Esports yer alacak. Gruplarda yer alacak diğer 3 takım ise kapalı elemelere katılma hakkı kazanmış takımlar arasından rastgele belirlenecek. 30 Haziran Pazar günü BO3 formatta gruplar arasında maçlar oynanacak ve her gruptan en çok puan toplayan iki takım lig aşamasına yükselecek.

 

Lig Aşaması

Lig aşamasında da kapalı elemelerde olduğu gibi toplamda 8 takım bulunacak. Kapalı elemelerde kendi gruplarında ilk iki sırada yer almış 4 takımın yanında geçtiğimiz Intel ESL Türkiye Şampiyonası sezonunda playoff oynamış olan 4 takım doğrudan lig aşamasında başlayacak.

Doğrudan lig aşamasından başlayacak 4 takım: LOG Esports Valstars Gaming COZA Esports  Arena Bulls

Lig süreci 7 hafta sürecek ve bir önceki sezon olduğu gibi 8 takım her hafta birbiri ile iki harita üzerinden mücadele edecek. 7 haftalık sürecin sonunda ilk 4 sırada yer alan takımlar ise İzmir‘de düzenlenecek büyük finale katılma hakkı kazanacak!

 

Şampiyonayı İzmir’de düzenleme kararı alarak Türkiye’de esporu İstanbul’un tekelinden çıkartan ESL, bu yıl para ödülünün yanı sıra finalist takımların kendilerini uluslararası arenada gösterebilmeleri için büyük bir öneme sahip turnuva davetiyeleri de verecek. Şampiyon takıma verilecek davetiye EPEC (ESL Pro European Championship) davetiyesi, ikinci olan takıma verilecek davetiye ise ESL MDL’e katılabilmek için Climber Cup turnuvası davetiyesi.

 

Açık Elemele Turnuva Bağlantıları

Açık eleme #1: ESL Play

Açık eleme #2: ESL Play

Açık eleme #3: ESL Play

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin