Çıktığı günden buyana yayıncılar ve oyuncular tarafından sevilen(bir o kadarda nefret edilen) TFT modu için TFT Dereceli Ödülleri yakın zamanda bizler ile buluşuyor. Riot’a Sor: TFT Dereceli ödülleri bölümünde Riot çalışanları bir çok soruya yanıt verdi.

İşte sorulan sorular ve yanıtları;

Dereceli TFT için ödüller olacak mı?

Evet! Hatta şu anda TFT için ne tür dereceli ödülleri vereceğimizi tartışıyoruz. Ayrıntılar henüz belli olmasa da sonunda neye karar verirsek verelim ulaşmak istediğimiz bazı hedefler var.

Dereceli ödüllerinin, sezon boyunca gerçekleştirdiğiniz yolculukla ve başarılarınızla ilgili olması gerektiğini düşünüyoruz. Vereceğimiz ödüllerin rekabetçi oyuncular için derin bir anlamı olması lazım. Bu yüzden XP veya mavi öz gibi sıradan ödüller vermek istemiyoruz. Son olarak, ödüllerin sosyal bir yönü olmasını hedefliyoruz. Onlarla hava atabilmeli ve onları sık sık diğer oyunculara gösterebilmelisiniz. Ne de olsa amacınız arkadaşlarınızdan daha yüksek bir dereceye ulaşmak, değil mi?

ED ALTORFER
Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Yöneticisi

İlginizi Çekebilir: Metro 2033’ün filmi geliyor!

Teemo’ya güçlendirme veya ufak bir yenileme geliyor mu? Geçenlerde Açık Beta’da bazı değişiklikler görmüştüm.

Birkaç ay önce Açık Beta’da bazı olası Teemo değişikliklerini test ettik. Bunların arasında zehrini pasifine aktarmak ve gizlenme türünü kamuflaja çevirmek ama bunu her yerde kullanabilmesine izin vermek vardı. Teemo oyuncuları bize faydalı geribildirimleriyle yardımcı olmak için çalılardan fırladı; ancak izlediğimiz doğrultuyu sevip sevmedikleri konusunda bir fikir birliğine ulaşamadı. Değişiklerin birkaç farklı çeşidini denedik ama sonuç olarak topluluğu ikiye bölmeden bir değişiklik yapamayacağımızı anladık. Oyuncu kitlesinin büyük çoğunluğunu memnun etmeyen bir yenilik getirmeyi istemiyorduk. Hâlâ gelecekte Teemo için ufak bir hayat kalitesi çalışması yapmayı düşünüyoruz; fakat şu anda kesin bir tarih vermemiz mümkün değil.

RİOT JAG
Teknik Oyun Tasarımcısı

Runeterra’da posta kodları var mı? Vatandaşlar nasıl posta alıyor? Posta diye bir şey var mı ki?

Posta (ve teslimat) konsepti muhtemelen Runeterra’daki bölgeler arasında, hatta bölgelerin kendi içinde bile epey farklılık gösteriyordur. Bu görevi üstelenen tek bir kuruluş yok ve Targon Dağı’nın eteklerinde bir postane bulunmadığına da eminim.

Modern posta hizmetine en yakın şey büyük ihtimalle Piltover’dadır. Şehrin içinde kuryeler ve diğer görevliler, mesajları elden teslim etmekle veya daha gizli bilgileri sınırlı telgraf sistemiyle göndermekle görevlendirilebilir. Burada halka açık posta kutuları, hatta düzenli teslimat rotalarının da olduğunu düşünüyorum. Ancak bunlar sadece bu tarz hizmetleri karşılamaya yetecek paraya sahip kişiler tarafından kullanılıyordur.

Noxus İmparatorluğu, uzun mesafeler arasındaki mesajları göndermek için muhtemelen ordusunu kullanıyordur. Ölümsüz Hisar’dan gelen emirler, Shurima’daki bir şehrin valisine sonraki ikmal gemisiyle birlikte gönderiliyordur. Ancak bu aylar sürebilir ve herhangi bir cevap gönderilmesi durumunda kuryeye güvenmeniz gerekir.

Yani mektubunuzun alıcıya ulaştığından emin olmak istiyorsanız onu büyük olasılıkla kendiniz götürmeniz veya bunu sizin için yapması için güvendiğiniz birine para vermeniz lazım.

Fakat bu, Runeterra’nın bir başka gerçeğini gün yüzüne çıkarıyor. Seyahat etmek zor ve tehlikeli. Güvenli yolculuğu garantileyen herhangi bir pasaport yok. Zaten muhtemelen turizm de yaygın değil. Şampiyonlar bile özgürce istedikleri yere gidemiyor. Böyle bir şey olduğunda, bu epey sıra dışı ve heyecan verici oluyor.

SCATHLOCKE
Baş Hikâye Editörü

Riot Games her zaman oyuncuları dinleyen bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yaptığı kullanıcı oylamaları ile bazı özellikleri oyuncuların istekleri doğrultusunda yapabiliyorlar. Sizde Riot’a soru sormak istiyorsanız aşağıda ki linkten sorularınızı yöneltebilirsiniz.

https://nexus.leagueoflegends.com/tr-tr/2019/08/tft-ranked-rewards/

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin