Bilim kurgu romanları arasında her zaman özel bir yere sahip olan Metro 2033, beyaz perdeye uyarlanıyor. Daha önce video oyunu serisi olarak da karşımıza çıkan kült eser, dünya çapında milyonlarca kopya satmayı başarmıştı.

Rusya’nın TNT-Premier Studios, TV 3 ve Central Partnership firmalarının yapımcılığını üstlendiği Metro 2033 filmi, Dmitry Glukhovsky’un Metro 2033 kitabını temel alacak. Yani film yapımcılarının oyunlardan herhangi bir şekilde esinleneceğini söylemek yanlış olur. Hali hazırda oyunlar da kitapları temel aldığından, her iki içerik de aynı hikayeyi işliyordu ancak detaylarda bazı değişiklikler vardı.

Gala 1 Ocak 2022’de !

Filmin prodüksiyon çalışmaları gelecek yıl başlayacak. Rusya galasının 1 Ocak 2022’de gerçekleşmesi planlanan yapımın yönetmen ve oyuncu kadrosu ise henüz açıklanmadı. Diğer bir yandan filmde Rus oyuncularının mı olacağı, yoksa Hollywood oyuncularının mı olacağı da merak konusu olmuş durumda.

Metro 2033 filminin yapımcılarından Valery Fedorovich, Glukhovski’nin kitabının dünyanın dört bir yanındaki bilim kurgu hayranları tarafından tanındığını söyledi.

Rus sinema tarihinin en iddialı film projesine imza atacaklarını belirten Fedorovich, filmi hem Rusya hem de yurtdışında geniş kitlelere tanıtmak için benzeri görülmemiş bir yatırım yapacaklarını ifade etti.

Metro 2033 kitabı, nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen ve insan soyunun neredeyse tükendiği bir dünyayı tasvir ediyor. Üç kitaptan oluşan seri, video oyunu serisine uyarlanmasının ardından dünya çapında bir fenomen haline geldi.  Serinin ilk romanı Metro 2033, beş milyondan fazla kopya satmayı başardı ve 40 dile çevrildi.

Metro 2033’ün ilk romanı olduğunu söyleyen GlukhovskiHayatımda çok özel bir rol oynadı. Eserimin dizi veya filme uyarlanması için daha önce sayısız teklif almama rağmen hepsini geri çevirdim. Şimdi nihayet Metro serisini emanet edebileceğim bir ekiple tanıştım. Dünya standartlarında bir film ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz”  ifadelerini kullandı.

Peki siz Metro 2033’ün filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapımcılar kitaba sadık bir şekilde filmi ortaya koyabilecek mi?

 

Önceki içerikCall Of Duty:Modern Warfare Alpha Sürümü Çıktı
Sonraki içerikNBA 2K20 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin