Oyun dünyasında rekabet Temmuz ayında da yükselmeye devam ediyor. Bu yazımızda geçtiğimiz aydaki en popüler oyunlara bir göz atacağız. Bakalım milyonlarca oyuncunun beklediği yeni oyunlar oyun camiasındaki rekabeti nasıl etkiledi ? İşte karşınızda Temmuz ayında Twitch platformunda en popüler olan 10 oyun;

“Aşağıdaki liste sullygnome.com web sitesindeki “İzlenme Süresi” baz alınarak hazırlanmıştır;”

1. League of Legends

League of Legends

Riot’un en ünlü oyunu, büyük bir farkla izlenen en popüler oyun olmaya devam ediyor. Twitch’de zirveyi bu ay da kimseye kaptırmayan oyun, 131.248.746 saat izlenerek listenin birinci sırasında yer alıyor.

2. Fortnite

Fortnite

Listemizin ikinci sırası da yine değişmedi. Fortnite, Battle Royale türünde lider olmaya devam ediyor. Bölüm 2 Sezon 3 izlenme sayılarına büyük bir sıçrama getirdi. Oyun geçtiğimiz ay tam 104.401.361 saat izlendi.

3. GTA V

GTA V

Epic Games’in oyunu bedava dağıtmasıyla büyük bir sıçrama yapan GTA V, Twitch ortamındaki en büyük topluluklardan biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Oyun 91.216.300 saat izlenerek, Temmuz ayında listede üçüncü sıradaki yerini koruyor.

4. Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare’ın izleyici sayısı, geçtiğimiz aya göre çok yükseldi. Ancak yine de bu sayı, listede ilk 3’e girmesine yeterli olmadı. Bu şekilde devam ederse, Ağustos ayında Sezon 5 başladığında listede yükselebilir. Oyun geçtiğimiz ay 85.694.152 saat izlendi.

5. VALORANT

VALORANT

VALORANT, Twitch üzerinde kendine oldukça iyi bir yer edindi. Geçtiğimiz aya göre 2 sıra birden yükselen VALORANT, köklü FPS oyunu CS:GO’nun da önüne geçerek kendini oyunculara kanıtladı. Oyun geçtiğimiz ay 55.451.156 saat izlendi.

6. Minecraft

Minecraft

Sonsuz modlara ve harika yaratıcılığa sahipseniz, muhteşem grafiklere kim ihtiyaç duyar ? Minecraft geçtiğimiz aya göre tam üç sıra birden yükseldi. Twitch platformunda 50.555.855 saat izlenen oyun, Temmuz ayında altıncı sırada yer alıyor.

7. Counter-Strike:Global Offensive

Counter-Strike:Global Offensive

Valve’nin liderliği zorlayan oyunu, yeni oyunların çıkmasıyla popülerliğini kaybetmeye başlamış gibi görünüyor. Geçtiğimiz ay önemli bir turnuvanın olmaması oyunun izlenme sayısını etkilese de CS:GO, en büyük rakibi VALORANT’ın iki sıra gerisinde. Oyun geçtiğimiz ay 38.195.875 saat izlendi.

8. Dota 2

Dota 2

Listenin 8. sırasında ise yine Dota 2 var. Dota 2 için bu yıl TI olmasa da, oyuncular oyunun tadını çıkarmaya ve ödül havuzunu yeni zirvelere taşımaya devam ediyor. 34.565.897 saat izlenen oyun, Temmuz ayında sekizinci sırada yer alıyor.

9. World of WarCraft

World of WarCraft

Blizzard’ın MMORPG türündeki oyunu World of Warcraft, bir sonraki Shadowlands güncellemesine hazırlık yapmasına rağmen ilk 10’a giriyor. Yeni eklenti çıktığında bu sayıların biraz daha artmasını bekliyoruz. Oyun geçtiğimiz ay 34.114.960 saat izlendi.

10. Apex Legends

Apex Legends

Listemizin son sırasında, ikinci Battle Royale türündeki oyun Apex Legends var. Respawn Entertainment oyuncular için yeni içerik yayınlamaya devam ettikçe, oyun Fortnite gölgesinde de olsa gelişmeye devam ediyor. Oyun 23.085.830 saat izlenerek, kendine listede son sırada yer buldu. Twitch 

Ghost of Tsushima, Listeyi Çok Az Bir Farkla Kaçırdı

Listemizi noktaladıktan sonra, akıllara “Ghost of Tsushima nerede ?” sorusu gelmiş olabilir.

Ghost of Tsushima

Oyuncular arasında ismini sıkça duyduğumuz Ghost of Tsushima, çok az bir farkla listede kendine yer bulamadı. 22.061.057 saat izlenen oyunu, bir sonraki ay listede göreceğimize kesin gözüyle bakıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: League Of Legends Yeni Kostümü PsyOps`u Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin