Tüm Steam kullanıcılarının bildiği gibi Valve, muhtemelen müşterilerin satın alım yapmadan önce indirimleri beklememesi amacıyla indirimleri önceden duyurmuyor ve tanıtımını yapmıyor. Yine de önceden partner ve geliştiricilerle paylaşılan indirim tarihleri genellikle her yıl benzer olduğundan önceden tahmin edilebiliyor ve her yıl çeşitli kaynaklarca sızdırılıyor.

GÜNCELLEME: 2020 Steam Yaz İndirimleri Tarihi Açıklandı! Güncel Haber

Sıradaki Steam İndirimi Ne Zaman?

Eğer olağan dışı bir durum olmazsa bir sonraki Steam indirimi “Steam Halloween Sale” olarak adlandırılan cadılar bayramı indirimi olacak. Valve, cadılar bayramı indirimini genellikle Ekim ayının sonlarına doğru başlatıyor. Bu indirim için yapılan tahminler bundan yaklaşık 3 ay sonrasını, 29 Ekim‘i gösteriyor. Elbette bu şu an için sadece bir tahmin, geliştiriciler veya partnerler tarafından henüz herhangi bir bilgi sızdırılmadı. Bu tür sızdırmalar genellikle indirimlerin olacağı ay içerisinde yapılıyor.

 

Steam İndirimleri Genellikle Ne Zaman Oluyor?

Genellikle Türkiye saati ile 20.00’da başlamakta olan Steam indirimleri, her yıl benzer tarihlerde başladığından aşağıdaki liste size 2019-2020 indirimleri için aşağı yukarı bir fikir verecektir.

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri 2019: Yukarıda belirttiğimiz gibi herhangi bir kaynak olmaksızın 29 Ekim’de başlaması bekleniyor.

Steam Kara Cuma/Sonbahar İndirimleri 2019: Steam sonbahar indiriminin 20 Kasım Çarşamba günü başlayacağı tahmin ediliyor.

Steam Kış İndirimleri 2019: Steam kış indirimlerinin bu yıl 19 Kasım Perşembe günü başlayacağı tahmin ediliyor.

Steam Bahar İndirimi 2020:  2019’da gerçekleşmemiş olan Steam bahar indirimi genellikle Mayıs ayının son haftasında başlıyordu. 2020 yılı için de eğer gerçekleşirse 27 Mayıs Çarşamba tahmini yapılıyor.

Steam Yaz İndirimi 2020: Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Haziran ayının son haftasında başlaması bekleniyor.

 

Steam İndirimleri Ne Kadar Sürüyor?

En büyük indirimler olan Steam yaz ve kış indirimleri genellikle 2 hafta, bunun dışında kalan bahar, sonbahar ve cadılar bayramı indirimleri ise genellikle 1 hafta sürüyor.

 

Steam İndirimleri İçin İpuçları

SteamDB’den oyunun dip fiyatını kontrol edin

Sıkı bir indirim takipçisi değilseniz satın almayı düşündüğünüz oyunların geçmişte düşmüş olduğu en uygun fiyatları SteamDB internet sitesi üzerinden kontrol ederek alacağınız oyunları en yüksek seviyede indirime girdiği zaman alabilirsiniz.

İstek listesini aktif olarak kullanın

İndirimler sırasında binlerce oyun aynı anda indirime girdiğinden sizin ilginizi çekebilecek bir indirimin gözünüzden kaçması oldukça olası. İlginizi çeken oyunları istek listenize ekleyerek bu oyunların indirim durumunu tek bir sayfadan kolaylıkla takip edebilir, hatta bu oyunlar indirime girdiğinde eposta alabilirsiniz.

Oyun satın almadan önce toplu paketleri kontrol edin

Steam’de yer alan çoğu büyük yapım, aynı zamanda bundle olarak adlandırılan paketlerin içerisinde yer alıyor. Steam indirimlerine ek olarak yayıncı indirimleri de uygulanabilen bu oyunları bir bundle olarak almanız durumunda birkaç indirim birleşerek size oldukça uygun bir fiyat sunabilir. Yayıncının diğer oyunlarıyla ilgilenmiyorsanız bile aynı oyunun içerisinde indirilebilir içerikler bulunan paketleri de genellikle indirime giriyor, birkaç TL ek ödemeyle oyunun tüm DLC’lerini almanızı sağlıyor.

 

GÜNCELLEME: 2020 Steam Yaz İndirimleri Tarihi Açıklandı! Güncel Haber

6 Yorum

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin