REKLAMmonsters reloaded advertisement

Oyun dünyasında adından oldukça söz ettiren ve en yüksek hiti yakaladığı Silent Hill, Siren ve Gravity Rush oyunlarını yaratan ve aynı zamanda Bokeh Game Studio’nun da kurucusu olan Keiichiro TOYAMA, bir süredir Japonya’da bulunan ve “oldukça ünlü” bir oyun yaratıcısı ile çalıştığını açıkladı.

Daha önce bilindiği üzere Toyama, Aralık 2020’nin başlarında Sony Japan Studio‘dan ayrılarak kendi bağımsız oyun geliştirme stüdyosu olan Bokeh Game Studio‘yu kurdu.

Toyama’nın Açıklamaları

Toyama, Bokeh Game Studio’nun resmi YouTube kanalındaki bir videoda kariyerini ve gelecek projeleri hakkında küçük bir konuşma yaptı. Çocukken oyun oynamayı sevmesine rağmen, onları yapmak için bir kariyere girmeyi asla hayal etmediğini söyledi. Sanat okuluna gittikten sonra, geliştirici olarak genç ve taze yetenekler arandığı için yaratıcı düşünmeyi öğrendiğini söyledi.

Toyama, kendi tarzında oyunlar yapmak için Bokeh Game Studio’yu nasıl kurduğunu ve mümkün olan en geniş izleyici kitlesi yerine, belirli izleyicilere odaklandığını açıklıyor. Bunu, kitlelerinin daha geniş hale geldiğini söylediği Sony ile karşılaştırıyor; “Hayranların yayınlandıktan on, yirmi yıl sonra bile keyif alabilecekleri şeyler yapmayı arzuluyorum.”

Eski İş Arkadaşlarını Yanına Aldı

Ceo olarak başladığı Bokeh Game Stüdyosu’na, eski iş arkadaşları olan ve Sony’de birlikte çalıştığı Sato Kazunobu(COO) ve Junya Okura’yı(CTO) da davet etti. Yeni başladıkları proje için konsept sanat tasarımları ise paylaşıldı.

Yeni Oyun Konsepti Hakkında

Toyama daha sonra Bokeh Game Studio’nun ilk oyunu hakkında bilgi verdi. Söylediklerine ve gösterilen konsept resmine dayanarak, oyuna genel olarak korku unsuru sahip olacak gibi görünüyor, ancak yine de oyuncuyu başka şekillerde eğlendirmeye ve heyecanlandırmaya odaklanabilirler.

Toyama ayrıca oyunun, doğal afetler gibi bugün dünyada insanların hissettiği tedirginlik ve strese öncelik vereceğini açıkladı. Hatta sanki “hiçbir şey olmamış gibi hayatınıza devam etmeniz gerektiği” konusuna değineceğini açıkladı. Ayrıca, daha önce Gravity Rush gibi korku içermeyen başlıklar üzerinde çok çalışmıştı. Bu yeni oyunun son çalışmalarından nasıl daha karanlık olacağını da ayrıntılarıyla ortaya döktü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Fortnite Takımı 3 Milyon Dolarlık Turnuvadan Diskalifiye Edildi

Önceki içerikWE WERE HERE: FOREVER DUYURULDU!
Sonraki içerikEA Sports, Çalışanların FIFA 21 Ultimate Team Icons’u Oyunculara Satmasını Soruşturuyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin