EA Sports’un çalışanları, nadir olan FIFA 21 Untimate Team kartlarını kara borsa/yasa dışı satmakla suçlanıyor.  EA’in en büyük gelir kaynağı olan bu oyun modunun, bu gibi bir yasa dışı satışa karışması, şirket yetkililerini oldukça sinirlendirdi.

İlk Açıklamalar

İlk iddialar en çok bilinen oyun sitelerinden geldi. Dexert ve EuroGamer’ın dediğine göre Ea’in kendi çalışanının ticaretinin yapımının yasak olduğu FIFA 21 ICONS’larının satımını yaptıklarını açıkladı.

ICONS ise kısaca en büyük 100 futbolcunun bulunduğu, en çok istenilen statların bulunduğu bir eşya.

Twitter’da Yer Yerinden Oynadı!

Twitter’da, profesyonel FIFA oyuncusu Matteo Ribera ve Twitter kullanıcısı Arcade-Fut bir dizi ekran görüntüsü paylaştı:

Yüksek Meblağlara Satılıyor

Ribera’nın çektiği bu videoda ise, iddiaya göre ICONS’ın “karaborsada” 750 Euro‘ya (tahmini 896 USD) üçlü gruplar halinde satıldığını gösteriyor.

Satıcı İddiaları

Bir başka satıcı iddiası ise “EA’de bir arkadaşa sahip olmak paha biçilemez” diye övünürken, başka bir satıcı ise her yıl Şubat ve Mart ayında bu oyun içi eşyaları sattığını belirtti. Ayrıca Twitlerden de görüldüğü gibi bir tanesi Türk futbolcusu olduğunu ileri sürmekte.

EA Sert Çıktı!

EA Sports , iddiaların gün yüzüne çıkmasının ardından “şüpheli faaliyet” ile ilgili “satış notları” yayınladı. Devlet tam soruşturması sürdüğünü ve bu sözde olan davranışların kabul edilemez olduğunu ve hiçbir şekilde tasvip edilmediğini dile getirdi. Ayrıca, “bu uygulama, oyunun rekabetçi bütünlüğüne aykırı, EA’in Kullanıcı Sözleşmesi’nin ihlali anlamına gelir ve bu bizim tahammül ettiğimiz bir şey değildir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Epic Games, Fortnite’a Ünlü Futbolcunun Karakterini Ekliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin