Oleksandr “s1mple” Kostyliev’in Twitch.tv kanalı dün banlandı, daha öncesinde iki kez farklı zamanlarda Rusça homofobik bir küfür kullandığı için Twitch tarafından banlanmıştı, bu sefer neden ve ne kadar süreliğine banlandığı ise henüz belli değil.

Hayranları tarafından yapılan yorumlarda ise aynı sebepten dolayı banlanmış olabileceği söyleniyor, durumun öyle olması halinde bu sefer 1 haftadan daha uzun süre uzaklaştırılmış olabilir.

Konu ile alakalı tepkisini gösteren S1mple Twitter üzerinden Twitch.tv yönetimini eleştirdi. Öte yandan normalde yayıncı ile iletişime geçip neden ve kadar süre ile banlandığını bildirmesi gereken Twitch görünüşe bakılırsa görevini yerine getirememiş. Son olarak daha önce de Twitch Sahte Yayınların Önüne Geçemiyor! başlıklı haberimizde belirttiğimiz durumdan yakındı.

Daha sonrasında gelen habere göre ise S1mple’ın eski takım arkadaşı ve Major kazanmış oyuncu Danylo “Zeus” Teslenko’da aynı zamanda twitch üzerinden 3. kez banlandı, iki yasaklamanın bir biriyle bağlantılı olduğu düşünülüyor.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin