League of Legends evreninde geçecek olan yeni oyunumuz Ruined King: A League of Legends Story™ hakkında bugün sizlerle birlikte oyunun oynanınışı konusunda bir inceleme yapacağız. Riot Forge tarafından yayınlanan yeni oyunumuz tek oyunculu, sıra tabanlı rol yapma oyunu olacak. Oyun Runeterra dünyasının içinde bulunan Bilgewater’ ın dolambaçlı sokaklarında gezip Gölge Adalar’ın gizemli zindanlarını açığa çıkararak dünyayı keşfedebilecek. Çeşitli yerleri keşfederken sırlarla, tuzaklarla, bulmacalarla, bu ortamlarda dolaşan yeni düşmanlarla ve canavarlarla karşılaşacaklar.

Oyunun Haritası ve Diğer Oyuncular ile Etkileşim

Oyuncular oyunu oynarken çevresiyle etkileşime girebilecek. Bu etkileşimler düşmanları ile çatışma başlatmak veya dost karakterlerle sohbet etmek olacak. Her şampiyonun iki zindan becerisi olacak. Bu becerileri zindanlarda çatışma başlatmak ve keşif sırasında yaratıklarla ya da çevreyle etkileşime geçmek için kullanabilecekler. Bazı bulmacaların ya da sırların çözümüne sadece belirli şampiyonlarla ulaşılabilecek. Bunlara örnek vermek gerekirse dayanıksız duvarları kırmak için Braum’un kalkanını kullanmak, görünmez düşmanları Ahri’nin küresiyle ortaya çıkarmak gerekecek.

Şampiyonlar

Ruined King sıra tabanlı, koridor inisiyatifli bir çatışma sistemi kullanıyor. Şampiyonlar sıra kendilerine geldikçe koridor yetenekleri, anlık yetenekler ve ultiler kullanacak. Ayrıca çatışma sırasında eşya kullanabilecek, pasif yeteneklerini devreye sokabilecekler. Sistemde Can, Mana, Gayret göstergesi ve oynama sırası listesi gibi öğeler bulunuyor.

Oyuncular şampiyonlara seviye atlatabilecek. Şampiyonların sahip olacağı niteliklerse şunlar: Saldırı Gücü, İrade, Dayanıklılık, Fiziksel Savunma, Büyü Savunması, Kritik Vuruş Hasarı, Kritik Vuruş İhtimali, Çabukluk, Kaçınma, Zırh Delme, Büyü Nüfuzu ve Can Çalma.

Eşyalar

Ruined King: A League of Legends Story™ ‘de oyuncular kendi stratejilerini ortaya koymaları için iksirden silaha kadar çok sayıda eşya bulunuyor. Bu eşyalar kılıç, tabanca gibi çeşitli silahlardan, giyen karakterin niteliklerini değiştiren Warmog’un Zırhı gibi zırhlara kadar her şeyi içeriyor. Her şampiyon bir Silah, bir Zırh ve üç adede kadar aksesuar kuşanabiliyor. Silahların hem çatışma sırasında hem de şampiyonlar oyun ortamını keşfederken görülebilecek kendilerine özgü görselleri olacak. Aksesuarlar menüsü, Efsunlama, Simya ve Aşçılık sayesinde eşya üretilebilecek ve eşyalar özelleştirilebilecek.

Oyundaki Olan Aktiviteler

Ruined King’de, oyuncular oyunun her yerinde bolca kazanç elde etmelerini ya da oyunun hikâyesini ortaya çıkarmalarını sağlayacak çeşitli aktiviteler bulacak.

  • Ödül Tahtası – Ödül tahtasını kontrol ederek oyun dünyasının güçlü kötülerinin peşine düşen oyuncular büyük ödüller alabilir.
  • Balıkçılık – Balığa çıkılarak hem Bilgewater’ın çeşitli deniz canlıları yakalanabilir hem de denizin dibinde gizli hazineler bulunabilir. Ruined King’de ayrıca yakalanan balıkların kaydının tutulduğu bir balıkçılık günlüğü de bulunacak. Balıklar yemek pişirmekte kullanılabilecek veya Kara Damga karşılığında Balıkçı’ya satılarak bununla Karaborsa’dan özel eşyalar alınabilecek.
  • Canavar Ansiklopedisi – Oyunda karşılaşılan ve savaşılan yaratıkların yetenekleri, konumları ve düşürdükleri ganimetler hakkında bilgiler bu ansiklopediye kaydedilecek. Belirli yaratıklardan çok sayıda öldürmekse, Canavar Avantajlarını açarak şampiyonlara kalıcı güçlendirmeler verecek.
  • Yan Görevler – Eşyalardan yeni ultilere ve efsanevi silahlara kadar değerli ödüller veren pek çok yan görevin yanında çözülecek bulmacalar ve bulunacak sırlar da var.
  • Savaş Arenası – Oyuncular düşman dalgalarını yenerek performanslarına göre ödüller alacak.
  • Hikâyeler – Oyunun öyküsünü daha ayrıntılı öğrenmek için dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış hikâye parçaları bulunabilecek. Ayrıca, hikâye parçaları bulundukça farklı ödüllerin kilidi açılacak.

Playstation Tarafından Yayınlanan Video

Ruined King: A League of Legends Story - The Game Awards 2020: Gameplay Reveal Trailer | PS4, PS5

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin