Geçtiğimiz günlerde çıkışıyla birlikte rekorları altüst eden Cyberpunk 2077′ de Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ ün sözü olan ” İstikbal Göklerdedir. ” büyük bir hata ile ” İstikbal G*tlerdedir. ” olarak çevrildi. Çeviri firması tarafından hata olarak görülsede böylesine bir rezilliğin hata olarak kabullenilmesi çok zor. Çeviri firmasından kısa bir süre sonra özür mesajı gelsede böylesine bir sorunun bir özür ile kalmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Rastladığımız bu şaşırtıcı durumun ilk farkına varan ve ortaya çıkaranlardan birisi olan Alraen, durumu fark ettikten hemen sonra Instagram hesabında Bu Nedir? olarak hikaye paylaştı ve durum karşısında olan şaşkınlığını iletti. Ek olarak yazının yanında olan fotoğraf ise Atatürk’ ün ” İstikbal Göklerdedir” sözünü sözlediği zaman çekilen fotoğraf ile çok benzemesi fazlasıyla tepki çekti.

Oyunun İngilizce versiyonunda ” Perilious Futur ” isminin geçtiğini görüyoruz. Bu durum CD Projekt RED’den değil, direkt olarak çeviriyi yapan kişi tarafından yapıldığı anlaşılıyor. Cyberpunk 2077′ in Türkçe çevirisini yapan 23 Studios, gelen tepkiler sonrasında resmi hesabından konuyla ilgili bir özür mesajı iletti.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin