Elon Musk, Tesla‘nın yeni multimedya sisteminin artık PlayStation 5 kadar güçlü olduğunu ve bu sayede Cyberpunk 2077‘nin bile oynanabileceğini söyledi.

Yeni Tesla modellerinin orta konsolunda, 2200×1300 çözünürlüğe sahip 17 inçlik geniş bir ekran olacak. Tesla, sistem kullanıcı arayüzünde, görüntü kalitesinde ve hatta Tesla’nın kendi codec bileşeni tarafından desteklenen araç ses sisteminde iyileştirmeler yaptı. Ancak en büyük değişiklik, yeni bilgi-eğlence sisteminin GPU yeteneklerinde yapıldı.

Model S Plaid modelinin lansmanı sırasında Elon, yeni bilgi-eğlence sisteminde Cyberpunk oynayabileceği sözünü verdi. Aslında bu, etkinlikte canlı bir demo da gösterildi. Elon, sistemin modern oyunlarda yüksek kare hızları sunduğunu ancak hangi çözünürlükte ve ayarlarda olduğunun tam olarak netlik kazanmadığını söyledi.

AMD Navi 23, RDNA2 ailesinin en son üyesi. Bu giriş seviyesi GPU, 2048’e kadar Akış İşlemcisi sunuyor ve 8 GB’a kadar GDDR6 bellekle eşleşiyor. Tesla, çipinin özelliklerini doğrulamadı, bu nedenle otomobil üreticisinin kısa süre önce duyurulan Radeon Pro W6600 gibi kısaltılmış versiyonu mu yoksa tam yağlı versiyonu mu kullandığı belli değil. Yine de AMD Radeon Pro özelliklerine dayanan bu çip, 1792 çekirdekle 10 TFLOPS’a kadar FP32 bilgi işlem gücü sağlayabilir; bu, 100W TDP (masaüstü GPU için) ve 90W’a kadar TGP (mobil GPU için) düşünüldüğünde oldukça şaşırtıcıdır. Bununla birlikte, bu GPU, Tesla araçlar gibi güç kısıtlı yerleşik bilgi-eğlence sistemleri için mükemmel bir seçim olacaktır.

Model S Plaid Delivery Event

Tesla, yayılan bazı haberlerde bahsedildiği gibi bilgi-eğlence sisteminin de AMD Ryzen CPU tarafından desteklenip desteklenmediğini henüz doğrulamadı. Ancak bu doğruysa, XBOX Series X|S ve PlayStation5 gibi tamamen AMD destekli başka bir sistem olması gerekir.

görsel: videocardz.com sitesinden alınmıştır.

Tesla Model S Ekose 122.990 dolar fiyat etiketine sahip yani ülkemizde vergiler hariç 1 milyon liradan fazla bir fiyata denk geliyor. Hazırlanan ilk 25 araba bugün Elon Musk tarafından sahiplerine teslim edildi.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin