CD Projekt Red’in Witcher serisini oynadıysanız Ciri karakterini tanımama ihtimaliniz neredeyse yok. Hatta büyük ihtimalle karakteri seviyorsunuz. Witcher hayranları ise Cyberpunk 2077’de Ciri’yi bulacağına inanıyorlar ve evreni sürekli arıyorlar. Bazı oyuncular oyunun sonunda bulunan bir kuşun, Ciri’nin Night City’de olduğunu gösterdiğini düşünüyor.

Öncelikle bir spoiler uyarısı yapalım ve yazımıza devam edelim. Eğer oyunu henüz bitirmediyseniz veya oynamadıysanız bu yazımızın spoiler içerdiğini belirtmekte fayda var.

Oyunun son görevinde, karakterimiz Badland Barajı’nın tepesinde uyanıyor ve gözlerini açtığında arabanın camından bir kuş görüyor. Bu gördüğümüz kuşun görüntüsü bir kırlangıç kuşuna benziyor. Kırlangıç kuşu ise Witcher dünyasında Ciri’nin diğer adı ve kılıcının ismi.

Ciri'nin Hikayesi: Kurtların Kralı | The Witcher Türkiye | Fandom

Bunun bir tesadüf olma ihtimali çok yüksek fakat teori burada bitmiyor. Cyberpunk 2077, Night City’de hiç kuş olmadığını bize oyundaki “Avian Extermination Act” metini ile açıklıyor. Bu metinde ölümcül olan bir hastalık yüzünden şehir yönetiminin, şehirdeki insanların hastalık riskini azaltmak için tüm kuş yaşamını yok ettiğinden bahsediliyor. Bu yüzden Night City’de bir kuş görmenin gizli bir gönderme olma ihtimali var.

Teori bu kadar sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Witcher 3 oyununda Wild Hunt’tan saklanmak için kaçan Ciri, kaçtığı yeri şöyle betimliyor: “Orada ki insanların kafalarında metal şeyler bulunuyordu. Megaskoplara benzer şeyler kullanarak uzaktan savaşıyorlardı ve kimsenin atı bile yoktu. Fakat herkesin kendi uçan gemisi vardı.”

The Witcher 3: Ciri describes Cyberpunk 2077 world

Henüz CDPR tarafından bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla bu teori, şuan da sadece bir hayran teorisi olarak kalıyor. Bize kalırsa teorinin gerçek olması ihtimali bir hayli yüksek. Belki de Ciri, Night City’nin içinde bir yerlerdedir. Başka yazılarımızda görüşmek üzere.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin