Pearl Abyss, Heidel Şöleni öncesinde düzenlenen bir dizi topluluk etkinliği ve dünya çapında 9 farklı dilde canlı yayınlanan Black Desert FESTA’nın 1 Temmuz’da başarıyla sonuçlandığını duyurdu.

Etkinlikte yeni “Efsanevi Doom”, “Asya Bağlantı Noktası Şampiyonası”, “Ulukıta” adlı yeni bir bölge, av sahasında canavar yok etme özelliği, yeni hazine eşyaları, “Maegu Sınıfının Uyanışı” ve “Imoogi”nin çıkış tarihi gibi çeşitli önemli içerikler tanıtıldı.

Uyanış Maegu, artık onun gücünü açığa çıkaracak olan Kutsal Tilki Ruhu’nu kabul etmiş bir Do bilginidir. Nihayet 5 Temmuz’da güncellenecek. Geniş menzilli bir saldırıyla düşmanlarına saldırmak için uyanış silahları olarak iki yelpaze kullanacak ve dövüş stili olarak dans benzeri hareketler sergileyecek.

Uyanış Maegu’nun savaş fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Black Desert ayrıca, yılan benzeri yeni boss Imoogi’nin de aynı gün Black Desert Türkiye&MENA’ya geleceğini açıkladı. Diğer bossların aksine, Imoogi ile savaşta maceracıların savaş alanının ortasındaki bir nesneyi korurken onun saldırısından kaçınması gerekecek.

Çok yakında, Black Desert Türkiye&MENA bir yaz etkinliği olarak “Deniz Sarayı”nı düzenleyecek. 26 Temmuz’dan itibaren maceracılar, Tavşan veya Kaplumbağa rolünü üstlenerek mini oyunların tadını çıkarmaya davet ediliyor. Kore halk masallarından esinlenen oyunda Tavşanların saraydan kaçması gerekirken, Kaplumbağaların amacı da Tavşanları yakalayıp ciğerlerini almak olacak. Elbette kazanan maceracılar bol miktarda ödül kazanacaklar.

Deniz Sarayı etkinlik tanıtımını buradan izleyebilirsiniz.

 Yeni Efsanevi Doom ve Herkes İçin Bir Rüya Atı

Son Efsanevi Rüya Atı olan Efsanevi Doom tanıtıldı. Efsanevi Doom, atası “Doom”un “Cehennem Atı” konseptinin geliştirilmiş bir versiyonu olan yeni mavi alevlerle gururla donatılmıştır.

Yeni görünümüne eşlik etmek üzere, Efsanevi Doom iki ek Doom çağırarak klan veya parti üyelerinin onlara binmesine izin veren özgün bir beceri gerçekleştirebilir.

Efsanevi Doom, 19 Temmuz’da dünya çapında Black Desert’a katılacak. 

Daha önce tüm maceracılara verilen bir etkinlik eşyası olan “Vipiko’nun Oyuncak Tahta Atı”nın ardındaki sır şölen sırasında ortaya çıktığı için artık tüm maceracılar bir Rüya Atı sahibi olabilecek.

5 Temmuz’dan itibaren maceracılar, sallanan tahta atı sihirli bir şekilde üç Rüya Atından birine dönüştürmek için “Vipiko’nun Borazanı”nu edinebilecek ve kullanabilecekler. Bu eşyayı almamış olanlar Meydan Okuma sekmesinde bulabilirler.

Asya Bağlantı Noktası Şampiyonası

Daha önce duyurulduğu gibi, Black Desert Tayland ve Güneydoğu Asya’daki maceracılar Eylül ayından itibaren oyun içinde buluşacaklar. Bu çapraz sunucu güncellemesini kutlamak için Black Desert, Asya Şampiyonası’nı geri getirecek ancak buna ek olarak Bağlantı Noktası Savaşı ile birleştirerek bir yenilik sunacak.

Bu güncelleme ile Kore, Tayvan, Hong Kong, Makao, Tayland, Güneydoğu Asya ve Japonya dahil olmak üzere Asya bölgesinden maceracılar şampiyonaya katılabilecekler.

Yeni Bölgeler Arası Savaş İçeriği Güller Savaşı

Güller Savaşı, birçok maceracının etkinlik duyurusuyla daha önce açıklanan bir siluetten beklediği yeni Fetih Savaşı içeriğidir. Önceki Fetih Savaşlarına benzer şekilde, bu savaşta kurallar değiştirilecek ve maceracılara daha etkileyici bir savaş deneyimi sunulacak.

Savaş alanının ölçeği her zamankinden daha büyük olacak şekilde genişletildi. Bu savaşta, iki grubun her birine en fazla 300 maceracı katılacak. Ekipman donanımı puanı gibi bir kısıtlama olmadığı için tüm maceracılar tarafından oynanabilir olacak. Güller Savaşı hakkında daha fazla ayrıntı yakın gelecekte açıklanacak

Güller Savaşı fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Kıdemli Maceracılar için Yeni Bölge ve Canavar Yok Etme Özelliği

Yeni bir bölge “Asil Toprak Ulukıta” ortaya çıktı. Ulukıta, Mediah’ın güney ucunun ötesinde gizemli bir bölge olacak. Bu, toplamda dört av sahasından oluşacak ve bunlardan ikisi şölende açıklandı: “Ölüler Şehri” ve “Tungrad Harabeleri”. Her iki saha için de AP ve DP toplamı 700 ve üzeri olanlar için uygun olacak.

Yeni “Dehkia’nın Lambası” içeriği, mevcut av sahalarına tamamen yeni bir deneyim getirecek. Bu eşya kullanılarak maceracılar, çevrelerindeki yaratıkları uyandırıp yeni saldırı şekillerine sahip daha güçlü versiyonlara dönüştürebilecekler. Tabii ki, ganimetler artacak ve DUO (II) Deboreka Kolyesi’nin düşme şansı da küçük bir şekilde artacak.

 Yeni Hazine Eşyası Lafi Bedmountain’in Geliştirilmiş Teleskopu

Şölen sırasında bir başka hazine eşyası daha ortaya çıktı. “Lafi Bedmountain’in Geliştirilmiş Teleskopu” eşyası, maceracıların kendilerini klan veya parti üyelerinin bulunduğu yere ışınlamalarını sağlayacak. Bu hazine halihazırda var olan malzemeleri gerektirdiğinden, hazineyi elde etmenin zorluk seviyesinin Black Desert’taki diğer hazinelerden daha düşük olması bekleniyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin