Pearl Abyss bugün, Black Desert ve Black Desert Mobile’ın MMORPG.com “2022 Oyuncunun Seçimi Ödüllerinde” sırasıyla “En İyi İyileştirilmiş MMO” ve “En İyi Mobile MMO” ödüllerini kazandığını duyurdu.

MMORPG.com, Kuzey Amerika’daki en büyük MMO merkezli medya kuruluşlarından biri olarak yer alıyor. Medya kuruluşu, çeşitli kategorilerdeki en iyi oyunları belirlemek için her yıl bir oyuncu anketi düzenliyor. Bu yıl düzenlenen ankette, küresel oyun geliştiricisi Pearl Abyss’in Black Desert IP’sinin iki platformu ödüle layık görüldü.

Black Desert Online Rakiplerini Geride Bırakan Güncellemelere İmza Attı

Black Desert, 2022 boyunca yeni ikiz sınıf “Woosa” ve ejderha sınıfı “Drakania” gibi sürekli olarak yaptığı içerik güncellemeleriyle tanındı. Medya kuruluşu, Nisan ayında güncellenen 6. bölge “Sonsuz Kış Dağı”nı da tanıttı. Ayrıca ikiz sınıftan küçüğü “Maegu” ve “Sabah Işığı Diyarı” bölge güncellemesinin duyurulmasından da bahsedildi.

Ayrıca geliştirici, Black Desert’ın bu yılki güncellemelerine ek olarak “Abyss One: Magnus” ve partili iş birliği zindanının üçüncü zindanı olan “Atoraxxion: Yolunakea”yı da yayınladı.  İçerik, birçok yeni ve geri dönen maceracıyı oyuna kazandırdı.

Bu yılki ödülle birlikte Black Desert “En İyileştirilmiş MMO” ödülünü üçüncü kez kazanmış oldu. Black Desert, çeşitli yeni sınıflar ve ilk partili oynanış zindanı Atoraxxion gibi içerik güncellemeleri ile öne çıktı. Ayrıca “Solare Arenası” da PvP içeriklerden hoşlanan maceracılar arasında popüler hale geldi.

Yakın zamanda Pearl Abyss, Black Desert’ın Los Angeles’taki ilk denizaşırı “Calpheon Şöleni”ni 200 maceracıyı davet ederek başarıyla tamamladı. Kore’den ilham alan yeni ikiz sınıfları ve yeni bölgenin tanıtıldığı etkinlikte bahsi geçen yeni içerikler büyük ilgi gördü. MMORPG.com, “Etkinlik büyük bir patlama yarattı. Pearl Abyss, oyuncularını ne kadar önemsediklerini gösteren muhteşem bir etkinlik düzenledi” dedi.

En İyi Mobil MMO Ödülü Üçüncü Kez Black Desert Mobile’ın Oldu

Kategorisinde Genshin Impact ve Runescape gibi diğer mobil oyunlarla yarışan Black Desert Mobile’a da “En İyi Mobil MMO” ödülü verildi. Black Desert Mobile bu kategoriye Kamasylvia bölgesindeki “Navarn Bozkırı” gibi heyecan verici güncellemeleri ve Yacha, Drakania, Solaris ve Buccaneer dahil çok sayıda sınıfı tanıttığı için aday gösterildi.

Baş Yapımcı Jaehee Kim, “Black Desert ekibi olarak sürekli belirli bir sınır belirlemeden ilerlemeyi düşünüyoruz” dedi ve ekledi “Yeni deneyimler sağlamak için Maceracılar ile iletişim kurmaya devam edeceğiz.”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin