OverActive Medya’nın Toronto adında açacağı Espor arenasında toplamda 7.000 adet koltuk olacak ve bu Espor arenasının toplam maliyeti de 500 milyon dolar olarak hesaplandı. Toronto Espor arenası Kanada’da bulunan BMO Field ve Hotel X’in hemen yanında olacak.

Gelen bilgilere göre Toronto Espor arenası, OverActive, Library Hotel Collection’un sahibi ve Hotel X’in sahibi Henry Kallan ile ortaklaşa yapılacak. Defiant ve Ultra şirketleri, Toronto Espor mekanının ilk kiracıları olacak. OverActive, mekanda yılda 200’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapmasını planlıyor. Toronto Espor mekanı sadece Espor anlamında hizmet vermeyecek, tiyatro tarzında da hizmetlere açık olacak. Eğer bir aksilik çıkmazsa ödül törenlerine de ev sahipliği yapması planlanıyor.

OverActive’in bu projeyi yönetmek eski Maple Leaf Spor yöneticisi Bob Hunter’ı işe aldı. Hunter, yeni proje hakkında şu sözleri söyledi;

‘Her espor oyuncusu taraftarının yanında maçlara çıkmak ister. Bizde sizlere oyuncular ile birlikte aynı heyecanı yaşatmak için çalışıyoruz.”

OverActive, bu projede Amerikan’nın mimarlik firması Populous ile çalışıyor. Populous şirketi daha önce Wembley Stadyumunu ve Wimbledon’s Center Court gibi espor arenalarında görev aldı. Populous’un baş tasarımcısı Jonathan Mallie yeni yapılan Toronto Espor arenası hakkında şu sözleri söyledi;

”Espor arenaları her geçen gün değişmekte. Bu zamana kadar Espor arenası ile birlikte tiyatro salonu yapılmadı ve bu bizim için de bir ilk olacak.”

Toronto Espor arenasının temeli 2022 yılında atılacak ve 2025 yılının ilkbaharında açılması planlanıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin