Yıllardır bizi korku ve gerilimin içine düşürerek aklımızdan asla silinmeyen anılar bırakan ve her defasında bunu daha kalıcılaştıran bir yapım olan Outlast, artık yeni oyunu ile 2021’de raflarda yerini alacak. 

Outlast Serisi Hakkında

Oyun serisi, Red Barrels adlı Kanada kökenli bir video oyun geliştiricisi tarafından yapıldı. Kurucuları daha önce Ubisoft ve Ea Games tarzı büyük video oyun şirketlerinde geliştirici rollerinde de bulunmuşlardı. Yapım şirketinin tek ve ilk oyunu, serinin başlangıcı olan ve 2013 yılında steam platformunda bizlere sunulan, Outlast idi. Daha sonra ise arkasından  Outlast: Whistleblower ve Outlast 2 takip etti. Seri çok sevildi çünkü insanların kanını donduran ve uzun süredir gelmiş geçmiş neredeyse en iyi gerilim / korku oyunu oldu. En azından öyle görüldü. Birçok seven ve oyuncu yakalayan Red Barrels, seriyi devam ettirmekte oldukça kararlı.

2013, 2014 ardından da 2017’de en son oyununu çıkartmış olan ve adından oldukça söz ettirmiş olan şirket, 2021’de çıkartacakları, serinin yeni oyununa odaklanmış durumda. Oyuncular için mükemmel bir gerilim deneyimi sunacaklarını bildiğimiz gibi, korku sevenlerin de 2021’i şu andan itibaren iple çektiğini söylemek gerek.

İlk Resmi Fragman Geldi! 

Birkaç zamandır konuşulan ama hala resmi olmayan yapım haline gelen Outlast: Trials fragman yayınladı. Fragmanın sonunda dikkat çeken bir yazı ise “2021’de özgürlük sona eriyor.” oldu. İddalı bir fragman ile oyun sektörüne tekrar giriş yapan oyun, daha çıkmadan konuşulmaya başladı bile.

The Outlast Trials - Official Teaser Trailer

Fragmanda da gördüğümüz gibi bir deney için kullanılan biriyiz ancak bu kişiyi bizim oynayıp oynamayacağımız pek kesin değil gibi görünüyor. Gece görüşü tarzı bir alet takılan karakteri bir sonraki sahnede dev bir mutasyona uğramış adamdan kaçarken görüyoruz. Fark ettiyseniz de, elimizde kamera yok, gece görüşünü direk gözümüzle yardımsız görüyoruz. Yani kısacası, baş karakter olarak deney yapılan kişi olarak oynamamız olası olabilir. Sahnelerde kullandıkları oyun içi görüntü mü yoksa sinematik mi bilinmez. Ancak sevenlerini oldukça sevindirdiği ve heyecanlandırdığı kesin. Peki sizce bu oyun eski Outlast hissini oyunculara verebilecek mi? 2021 için hazır olun, özgürlük sona eriyor!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sızdırılan EA Oyunu Star Wars: Squadrons Resmi Fragmanı

 

1 Yorum

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin