2 Haziran tarihinde resmi çıkışını yapan VALORANT, bu süre zarfında dereceli sistemi aktif etmemişti. Ziegler tarafından yapılan açıklamaya göre, gelecek hafta oyuna dereceli sistem gelecek.

2 hafta önce çıkış yapan VALORANT’ta şu an sadece normal ve spike’a hücum modları aktif. Herhangi bir sıralamaya etki etmediği söylenen bu modlardan sıkılan oyuncular, artık en kısa süre içerisinde oyuna dereceli sistemin getirilmesini istiyordu (Bazı kişilerin dediğine göre, attığınız her oyun sizin gizli dereceli sıralamanıza etki ediyor).

VALORANT tarafı ise bu süreç zarfında oyunda meydana gelen birçok bug/hatayı düzeltmek ile uğraşıyor. Oyunun direktörü  Joe Ziegler, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile dereceli modun bir sonraki hafta oyuna geleceğini açıkladı. Ayrıca Ziegler, bu haftayı oyunda bulunan hataları düzeltmek için kullanacaklarını açıkladı.

Bu açıklamayla birlikte oyuncular, gelecek hafta VALORANT’ta dereceli oyun atabilecek. Bildiğini gibi oyun kapalı beta sürecindeyken, dereceli sistem açılmış ve insanlar dereceli maçlar oynayabilmişti. Oyunun resmi olarak çıkması ile bütün dereceler silindi ve oyuncular oyuna sıfırdan başladı. Şimdi gelecek olan yeni dereceli sistemde, eğer kapalı betada dereceli sistemde bir rütbeye ulaştıysanız, dereceli sistemin gelmesi ile birlikte ulaştığınız rütbeye yakın bir seviyeden oynamaya başlayabileceksiniz.

Dereceli sistemde başlangıç rütbesi Demir iken, oyunda ulaşabileceğiniz en üst rütbe VALORANT. Son rütbe hariç her rütbe içinde 3 farklı seviye var. Riot Games’in dereceli sisteminde maç içinde yaptığınız her şey sizin puanınıza etki edebilir. Bu yüzden dolayı maçlarda en iyi performansı göstererek VALORANT’a ulaşmaya çalışabilirsiniz.

 

Önceki içerikGTA V PlayStation 5’de Oynanabilecek
Sonraki içerikOUTLAST SERİSİNİN 4. OYUNU YOLDA!  

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin