nostalji oyunlar

Herkese merhaba. Bugün siz değerli takipçilerimizin karşısına çok farklı bir seri ile çıkıyoruz. Bu serimizde sizlere, Half Life başta olmak üzere kendi dönemlerinin en başarılı oyunlarını teker teker yeniden hatırlatacağız. Bu kapsamda ilk oyun olarak belki de çoğu oyunun atası sayabileceğiniz, çoğu kişi için bir efsane olan oyun olan Half Life ile başlamayı seçtik. Evet bu oyunun adını başlığa yazmasak bile tahmin edebilirsiniz.

Half-Life

Half Life oyununu oynamadıysanız bile (ki düşük ihtimal) adını kesinlikle duymuşsunuzdur. Bir dönem internet kafelerin patlamasına sebep olan, herkesin bir arkadaş grubuyla gidip, bir alanı kapattığı oyundur kendisi.

Half-Life (1998) - Official Trailer

1998 yapımı olan Half Life, araştırma üssünde meydana gelen bir kazayı konu alıyor. Araştırma üssünde uzaydan geldiği varsayılan bir taş bulunmaktadır. Ana kahramanımız Gordon Freeman ve ekibi ise bu taş üzerinde deneyler yapmaktadır. Fakat yapılan bir deney sonucunda işler hiç beklenildiği gibi gitmez ve patlama olur. Patlama sonrasında üs tamamen çeşitli yaratıklarla dolmuştur. Hatta daha sonra devam oyununda bu yaratıklar dünyaya yayılacaktır. İşte bu macerada hayatta kalmaya çalışan ve işleri yoluna koymaya çalışan birini oynuyorsunuz. Oyun dünyasının efsane karakteri olarak sayılabilecek Gordon Freeman, karşımıza ilk burada çıkıyor.

half life ekran görüntüsü

Hikayesinden de anlaşılacağı üzere hikayesi oldukça sağlam ve mutlaka oynanması gereken bir oyun. Fakat tüm olay burada bitmiyor. Valve’nin çıkış yaptığı bu oyun sayesinde aslında “Counter Strike” oyunu doğuyor. Çünkü bu oyun motorunun üstüne kurulan çeşitli eklentilerle Counter Strike oyunu yapıldı. Dolayısıyla Half Life, kendisinden başka bir efsane oyuna daha aracı oldu.

Oyunun çoklu oyunculu modu ise başlı başına bir efsane sayılabilir. Hala bile oynayanını bulabilirsiniz. Oyunun çoklu oyuncu modundaki akıcılık, neredeyse şu an hiç bir FPS oyununda bulunmuyor. Oynamaya başladığınız andan itibaren oyun sizi içine çekiyor.

Eğer oyunu hala oynamadıysanız kesinlikle ama kesinlikle bir şans vermelisiniz. Herkese iyi hafta sonları dileriz. Diğer haberlerimizde görüşmek üzere!

Oyunun Steam sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Özellikle indirim zamanları oyun 2.5 TL’ye kadar düşebiliyor. Bu durumlarda indirim günlerini bekleyerek oyunu koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin