New World MMO - Amazon Gaming

New World, Amazon Games tarafından 28 Eylül 2021’de piyasaya sürülecek olan, devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyunun daha önce Mayıs 2020’de çıkması planlanıyordu ancak şu anki tarihine ertelendi. Kapalı Beta halinde bekleyen New World‘a yakından göz atalım.

Keşfet, Topla, Üret ve SAVAŞ!

Doğaüstü Aeternum adasında gemi kazası geçiren bir maceracı olarak kendinize yeni bir kader oluşturacağınız, tehlike ve fırsatlarla dolu heyecan verici, açık dünya MMO’sunu keşfedin. Adanın vahşi doğası ve harabeleri arasında savaşmak, yiyecek aramak ve demir atmak için sonsuz fırsatlar sizi bekliyor. Sınıfsız, gerçek zamanlı bir savaş sisteminde doğaüstü güçleri yönlendirin veya ölümcül silahlar kullanın ve tek başınıza, küçük bir ekiple veya PvE ve PvP savaşları için kalabalık ordularda savaşın; seçimler tamamen size kalmış.

Binlerce yıldır gizemli Aeternum adası fantastik efsanelerin kaynağı olmuştur. Gemi kazası sonucu, erzak veya müttefik olmadan, temel yaşam ve ölüm yasalarının geçerli olmadığı tehlikeli bir dünyada yolunuzu bulmanız gerekecek. Büyü Aeternum’dan akar. Hayat getirir: mucizevi şifa, ölülerin yeniden canlandırılması ve büyülü özelliklere sahip garip bitki örtüsü, aynı zamanda dehşeti peşinden sürükler. Sayısız ölüm ve diriliş döngüsü, sayısız yıkıma ve ruhun yavaş yavaş tükenmesine neden olacak bir gücün açığa çıkmasına neden olabilir. Böyle bir dünyada kaderin tamamen senin ellerinde.

Yıpranmış paçavralardan güçlü kahramanlara kadar, Aeternum’daki maceranızda zaman geçtikçe güçlenecek, becerilerinizi geliştirecek ve rakiplerinize karşı alıkonulamaz bir güç elde edeceksiniz.

Müttefikinizi Seçin!

THE MARAUDERS

Çatışmacılar, bir iddiada bulunma gücüne ve kararlılığa sahip herkesin bunu yapabileceği özgür bir ulus kurmaya kararlı acımasız bir askeri güce sahiptir. İnançları “doğru olanı yap.” düşüncesine bağlıdır.

THE COVENANT

Uzlaşmacılar, kıvılcım ışığında inançlarıyla hareket eden ilahi şampiyonlar tüm canlıların mücadele eden ruhları için doğruluk savaşı verirler. Adalet için savaşırlar. Uzlaşmacıların bir diğer adı ise Ahit’tir.

THE SYNDICATE

Karteller, karanlıkta çalışan ve sırlarla uğraşan Kartel üyeleri, sınırsız kurnazlıklarla dolu ve zekalarını yasak bilgiye odaklamış bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Kendini Keşfet ve Yerini Belirle!

Üretkenler

Üretkenler, kullanabileceğiniz, arkadaşlarınıza verebileceğiniz veyahut diğer oyunculara satabileceğiniz binlerce silah, zırh ve diğer malları yapmanızı sağlayacak malzemeleri toplayan kişilerdir.

Satıcılar

Satıcılar, Aeternum’daki her yerleşimin kendi oyuncuları tarafından işletilen pazarları vardır. Bu nedenle bilgili üretkenler ve soylular kendi ekonomilerini oluşturabilir ve güç elde edebilirler.

 • Savaş Nitelikleri
  • Güç, beceri, yapı, zeka ve odaklanma temel niteliklerinizdir. Sağlık durumunuz, yakın dövüş becerileriniz, menzilli veya büyülü silahları kullanım yeteneğinizi arttırmak için nitelik puanlarınızdan yararlanabilirsiniz. Nitelik puanları yeniden dağıtılabilir, bu sayede sevdiğiniz dövüş stilini bulana dek denemekten çekinmeyin.

Kullandığınız silahlar saldırılarınızı belirler. Dövüşte bir tür silah kullandıkça, öğrenmek için yeni beceriler veya dövüş stilinizi değiştirmek için avantajlar seçeceksiniz. Her silahın, uzmanlaşmanıza olanak tanıyan iki ustalık ağacı vardır; örneğin, bir balta kullanan kişi, birden fazla vuruşlu saldırıya odaklanabilir veya bunun yerine kalabalık kontrolü ve savaş alanı konumlandırmasında üstünlük sağlamayı veya bir melez bulmayı seçebilir.

Grup Savaşları: Seferler!

Seferler, sizi ve dört müttefikinizi ölümcül düşmanlarla yüzleşmek ve ada hakkındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için Aeternum’un en uzak köşelerine ve en derin derinliklerine götüren örnek zindanlardır. İlk keşif fırsatınız, maceranız boyunca sizi bekleyen Amrine Keşif Gezisi ile 25. seviyeye geldiğinizde açılacaktır.

Grup Savaşları: Karakola Hücum!

Karakola Hücum, iki rakip gruptan 20 oyuncudan oluşan ekiplerin kaynakların kontrolü için savaştığı, maksimum seviyeli bir PvPvE oyun modudur. Elinizde tuttuğunuz her karakol ve öldürdüğünüz her düşman oyuncu ekibiniz için puanlar üretir. Haritadaki ilgi çekici noktalardan ve oyuncu olmayan düşmanlardan gelen kaynakları takip ederek ekibinizin ileri karakollarda kalma şansını artırabilirsiniz.

Grup Savaşları: İstilalar!

İstilalar, Aeternum’un çarpık orduları, oyuncu tarafından kontrol edilen bir bölgeye saldırı yapmak için zaman zaman güçlerini toplayacak. Bu İstilalar, maksimum seviyedeki 50 oyuncudan oluşan grupların bir araya gelip saldıran canavar dalgalarına karşı savaşmasını gerektiriyor.

Grup Savaşları: Harp!

Harp, Yeni Dünya’da PvP’nin zirvesidir: kontrol ve zafer için savaşan 50 oyunculu saldırgan ve savunucu ekipleriyle destansı kuşatma savaşı. Her Savaşın sonucu, hangi tartışmalı bölgeleri veya yerleşimleri kontrol ettiğini belirler ve bu da bunu Aeternum’un geleceği için bir mücadele haline getirir. Kasabaları kontrol edenler kaynakları kontrol eder ve diğer hiziplere ve üyelere fayda sağlar. Şu anda bir yerleşimi kontrol eden grup, işgalcileri başarılı bir şekilde savuşturursa, yerleşimin kontrolünü elinde tutar. Ancak saldırganlar başarılı olursa, devralırlar.

New World Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
 • İşlemci: Intel® Core™ i5-2400 / AMD CPU with 4 physical cores @ 3Ghz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 or better
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
 • İşlemci: Intel® Core™ i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 970 / AMD Radeon R9 390X or better
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
NEW WORLD MMO - ULTIMATE Beginners Guide - Everything You Need To Know

New World ön sipariş için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca New World Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilir: Ücretsiz En İyi Mobil Oyunlar

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin