Çin, tüm uluslararası spor etkinliklerini iptal ettiğini duyurdu. Bu karar sonrası, Şangay’da yapılacak olan League of Legends Dünya Şampiyonası da etkilenmiş olabilir.

Riot’un ana şirketi Tencent, yakın zamana kadar 2020 LoL Dünya Şampiyonası’nın, Çin’in Şangay kentinde gerçekleşeceği konusunda ısrarcı olmuştu. Bu planlar, 2020’de tüm uluslararası spor etkinliklerini iptal eden Çin hükümeti tarafından suya düşürülmüş olabilir.

Bu yeni düzenlemelerin e-sporları da etkilemesi durumunda, League of Legends Dünya Şampiyonası’nın ertelenmesi gerekecek. Kararı LoL yöneticilerinden, e-spor muhabiri Rod “Slasher” Breslau Twitter’da açıkladı.

ESPN ise Riot’un etkinliği düzenlemek için “tek elemeli” bir sistem düşündüğünü ileri sürdü. Bu sisteme göre etkinlik süresince 24 takım aynı otelde karantinaya alınacak. NBA ve Formula 1 sahnesinde de aynı modelin kullanıldığını görmüştük.

Şu anda Riot veya Tencent tarafından mevcut durum hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Bilindiği üzere Sezon Ortası Davetiyesi de bu yılın başlarında korona virüsü nedeniyle iptal edilmişti. Eğer bu turnuva da ertelenirse, 2020’nin League of Legends için büyük bir kayıp yılı olduğunu söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mafia: Definitive Edition’un Çıkış Tarihi Ertelendi

Önceki içerikMafia: Definitive Edition’un Çıkış Tarihi Ertelendi
Sonraki içerikCall of Duty: Mobil – Sezon 8 Geldi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin