Twitch izleyen hemen hemen herkesin tanıdığı ünlü yayıncı Ahmet “Jahrein” Sonuç, içerisinde reşit olmayan bireylerin de yer aldığı genellikle cinsel içerikleri röportaj videolarıyla tanınan Mesut Tv isimli YouTube kanalının sahibi Mesut Can Eray’ı Viyana polisine şikayet etti.

Yapmış olduğu şikayeti bir @jahreindota Twitter hesabından duyuran Jahrein, dün yayında olduğu sırasında Mesut Tv’nin YouTube’a yüklemiş olduğu bir videoyu izlediğini ve gördüklerinin midesini kaldırdığını belirterek yatmadan hemen önce Mesut Can Eray’ı Avusturya’nın başkenti olan Viyana’nın polisine Almanca bir eposta göndererek şikayet ettiğini açıkladı.

Ahmet Sonuç’un açıklama yaptığı Tweet’in altına bir takipçisinin konu ve şahıs hakkında daha fazla detay vererek Viyana polisini etiketlemesiyle Viyana polisi olaya sosyal medyadan da dahil oldu. Viyana polisi ilk olarak mağdurların şikayetçi olması gerektiğini belirtti ancak Jahrein’in söz konusu kişilerin reşit olmadığını belirtmesiyle polis olayın gerekli mercilere iletildiğini duyurdu.

Mesut Can Eray olanların ardından Instagram üzerinden bir canlı yayın yaptı ve bu tür içeriklerin Avusturya’da normal sayıldığını, pedofili kapsamına girmediğini söyledi. Bu noktada kararı vermek ülkenin yetkili birimlerine düşecek.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin