Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen The Game Awards yani Oyun Ödülleri gecesi bu yıl da gerçekleştirilecek. 5’nci kez düzenlenecek olan gece de 2019’un en iyi oyunları ödüllerini alacak. Aralık ayında gerçekleşecek olan ödül gecesine birbirinden ünlü isimler katılacak.

Ödüller, 12 Aralık’ta Los Angeles’ta verilecek

The Game Awards programı, bu sene de Los Angeles’taki Microsoft Theater‘da karşımıza çıkacak. Şovun sunucusu olan Geoff Keighley, gösterinin canlı yayın tarihini açıkladı. Keighley, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şovun 12 Aralık Perşembe günü canlı yayına geçileceğini söyledi, fakat saati belirtmedi.

Video oyun endüstrisindeki başarıları onurlandıran yıllık ödül töreni The Game Awards (Oyun Ödülleri), ilk olarak 2014 yılında karşımıza çıkmıştı. Kanadalı oyun gazetecisi Geoff Keighley’in hazırladığı etkinlik, dünya tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Programa katılmak isteyenler için biletler satışa sunulmuş durumda. Fakat gidemeyenler de düşünülmüş ki, Los Angeles’ta gerçekleşecek olan etkinlik, resmi sitesinden canlı olarak yayınlanacak. Birçok soruyu cevaplayacak ve detaylandıracak olan bir basın bülteni ise, önümüzdeki haftalarda sunulacak.

Geçen seneki oyunlar dikkat çekiciydi

2018’de gerçekleşen etkinlikte ödül alan oyunlar oldukça etkileyiciydi. Red Dead Redemption 2, 4 ödül; Fortnite, 2 ödül; Celeste, 2 ödül almıştı. God of War ise, AC: Odyssey ve Marvel’s Spider-Man gibi çok iyi oyunları geçerek en büyük ödülün sahibi olmuştu.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin