Geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan BIG, gob b ve denis’in Yerine Geçecek Oyuncular Arıyor Olabilir başlıklı haberimizde bahsettiklerimiz yaşanmaya başladı. BIG takımı için oynamakta olan Türk asıllı oyun içi lider Fatih “gob b” Dayik, BIG’in aktif kadrosundan ayrılarak profesyonel oyuncu kariyerini bitireceğini duyurdu. gob b oyunculuğu bırakırken kuruluşundan itibaren, iki yılı aşkın süredir, yer aldığı organizasyondan ayrılmayacak. Bunun yerine yönetimsel bir role geçiş yapacak.

BIG takımının öncesinde de 16 yıllık oldukça köklü bir CS ve CS:GO kariyeri olan oyuncu, CS 1.6’da eski takımı mousesports ile birlikte IEM IV European Championship Finals, IEM III Global Challenge Dubai, Intel Extreme Masters II olmak üzere oyunun S-Tier olarak anılan en üst seviye üç turnuvasını kazanmış, çok daha fazlasında ikincilik gibi önemli başarılar elde etmişti. Fatih Dayik kariyeri boyunca toplamda toplamda 12 takımda görev alarak turnuvalardan 182,501$ kazandı.

BIG takımı geçen senenin sonunda kadrosunu XANTARES ile güçlendirmişti ve daha büyük başarılara imza atması bekleniyordu. Ancak olaylar bu şekilde gelişmedi ve BIG 2019 senesinde kötü bir performans ortaya koydu. Bu performans düşüklüğünün sonucu olarak takımda değişikliğe gitmeye karar veren BIG, öncelikle gob b’yi aktif takımdan çıkartarak yönetici takımına transfer etti. Takımın oyuncusu denis‘in de ağustos ayı içerisinde takımdan ayrılması bekleniyor.

gob b oyunculuğu bırakışı hakkında bir konuşma yaptı. Yapmış olduğu konuşmada bunun bir son olmadığını vurguladı ve BIG’de yeni bir pozisyona (yönetimsel) geçmeden önce arkadaşları ve ailesiyle biraz zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. Yapmış olduğu açıklamanın tamamı:

“Çoğunuzun tahmin etmiş olduğu gibi oyuncu olarak olan kariyerimi bitiriyorum. Öncelikle tüm hayranlarıma ve takımıma teşekkür etmek isterim. Sizler olmadan bu kadar uzun süre oynayamazdım. Benim motivasyonum ve ilham kaynağımdınız.

Oyunculuğu bırakamam gerektiğini söyleyen pek çok mesaj alıyorum. Bu son değil ve kesinlikle BIG ile devam edeceğim. Sadece artık takımda yeni bir pozisyona geçmem gerektiğini hissettim. Takım ve yönetim beni her alanda desteklemek istiyor, bunu çok takdir ediyorum. Belki bazılarınız bu konuya üzülmüş olabilir ancak altını çizerek tekrar söylüyorum, sizi temin ederim ki bu son değil. Bu yeni bir başlangıç.

Umarım anlarsınız ki hızlı geçen yılların ardından BIG’de yeni bir rol almadan önce arkadaşlarıma ve ailemle biraz zaman geçirmek istiyorum. Tabii ki her zaman takımımın arkasında olacağım ve sizlerin desteğini umacağım. Hayal kırıklığına uğradığımız 6 ay geçirdik ancak şu anda size her zamandan çok ihtiyacımız var. Kendimizi geliştirebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız ancak bunu #gemeinsam (birlikte) yapabilmek için size ihtiyacımız var. Umarım kararımı anlayabilir ve algılayabilirsiniz. Kendimi gelecek görevlerim için hazırlayabilmem için kısa bir araya ihtiyacım var. Dört gözle bekleyebileceğiniz bazı planlarım var. Umarım kararımı anlarsınız. Eminim ki birlikte tekrar harika ve güzel zamanlarımız olacak.

Sevgiyle, gobelante’ınız” -gob b

gob b’nin ayrılmasıyla BIG takımının aktif kadrosunda sadece 4 oyuncu kaldı. BIG ise bu konuda bugün öğleden sonra CS:GO kadrolarında bazı değişiklikler açıklayacaklarını duyurdu.

BIG Mevcut Kadrosu

Almanya Johannes “tabseN” Wodarz
Almanya Tizian “tiziaN” Feldbusch
Almanya Denis “denis” Howell
Türkiye Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş

 

Önceki içerikLDLC, xms ve roden’i Yedeğe Çektiğini Açıkladı
Sonraki içerikBIG’in Yeni Kadrosu; Smooya ve Nex Dönüyor, Denis Ayrılıyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin