Sızdırdığı bilgiler ve analizleriyle sık sık gündeme gelen CS:GO yazarı Jarek “DeKay” Lewis, ortaya BIG takımıyla ilgili önemli bir iddia attı. DeKay, kaynaklarından edindiği bilgiye göre BIG’in gob b ve denis‘i takımdan çıkartmak istediğini ve yerlerine geçebilecek oyuncular araştırdığını belirtti.

Kaynaklara göre aktif kadrodan çıkartılmış olan Owen “smooya” Butterfield ve Johannes “nex” Maget de olası değişiklik seçenekleri arasında değerlendirildi ancak henüz bir karara varılmadı.

Takımın kuruluşundan, 2017 yılından, beri BIG için oynamakta olan takımın emektar oyuncusu gob b‘nin eninde sonunda takımın koçu pozisyonuna geçeceği konuşulmaktaydı ancak kaynakların birine göre gob b’nin koç konumuna geçmesi en azından şu an için söz konusu değil. Aynı kaynağa göre Sprout takımının koçu Tobias “TowB” Herberhold’un Alexander “kakafu” Szymanczyk’un yerine geçmesi için görüşmeler sürüyor.

Mayıs ayında denis‘in takıma katılmasının ardından ESL One: Cologne ve StarLadder Minor başta olmak üzere alınan başarısız sonuçlar ve sergilenen kötü performans sebebiyle nex‘in gelebileceği bir kaynak tarafından söylenirken başka bir kaynaksa nex‘in ilk tercih olmayacağını ancak gerekirse geçici bir süreyle oynayabileceğini belirtti.

BIG için 10 ay oynamış olan smooya’nın aktif kadroya geri gelmek istemeyeceği ise birden fazla kaynak tarafından belirtildi. smooya’nın 2020’ye kadar sözleşmesi olduğundan organizasyondan ayrılabilmesi içinse anlaşılan transfer ücretinin ödenmesi gerekiyor.

Takıma olası bir eklemenin BIG Academy oyuncusu Michael “devraNN” Geutebrück olabileceği de konuşulanlar arasında.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin