Bizimle bağlantı kur

Espor

FACEIT’e Türkçe Dil Desteği Eklendi

Çok oyunculu oyunlar için önde gelen rekabetçi platform olan FACEIT‘e Türkçe dil desteği eklendi. Türkçe, platforma eklenen 12. dil oldu. Türk oyuncuların yoğunlukla CS:GO ve PUBG oynamakta olduğu platformda bugüne kadar Türkçe dil desteği bulunmamaktaydı. Dil desteği henüz çok yeni olduğundan eksikler ve hatalı çeviriler mevcut ancak site çevirisi gibi karmaşık işlemlerde çevirinin kusursuzlaştırılması birkaç aşamada yapıldığından bu oldukça doğal. Yine de bu yenilik şu anki haliyle bile Türk oyuncular için kuşkusuz bir şekilde oldukça sevindirici bir haber.

Cooler Master MM530 GCS İndirimi

FACEIT nasıl Türkçe yapılır?

  1. Sağ üstteki üst üste üç nokta bulunan butona tıklayın ardından “Your Account” sayfasını seçin. Eğer FACEIT’i tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız doğrudan buraya tıklayarak hesap ayarlarınıza ulaşabilirsiniz.
  2. Language ayarının yanındaki Edit butonuna tıklayın.
  3. LANGUAGE-TR seçeneğini seçin (bu isimlendirme sonradan düzeltilecektir).
  4. Save butonuna tıklayarak kaydedin. Hepsi bu kadar!

 

FACEIT’e Türkçe Dil Desteği Nasıl Eklendi?

FACEIT’te Partnership Manager olarak çalışan Cem Mollaoğlu, 27 Haziran’da aşağıdaki Tweeti göndermiş ve Türkçe dil desteğine olan talebin görülebilmesi için Türk oyunculardan destek istemişti.

Bu Tweete gelen yoğun ilginin ardından sadece bir gün sonra Türkçe dil desteğinin eklenmesi fikri kabul edildi ve çalışılmaya başlandı. Aradan geçen yaklaşık 6 haftalık bir sürenin ardındansa Türkçe dil desteği platforma eklendi.

Cooler Master MM530 GCS İndirimi

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

basede gamer

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Espor