GTA 5 çıktığından beri deli gibi satmaya devam ediyor. Epic Games tarafından ücretsiz dağıtılmış olmasına rağmen indirime girdiğinde hala alıcısı fazlasıyla oluyor. Tam üç tane konsol jenerasyonu gören bu oyun Rockstar tarafından hem görsel olarak hem teknik olarak günümüz teknolojilerine her geçen jenerasyonda başarıyla uyarlandı.

Her GTA oyununda olduğu gibi GTA 5’te de modlar olmazsa olmazdır. Hem oyunu daha gerçekçi oynamak isteyenler için hem de oyunu daha eğlenceli kılmak isteyenler için de modlar bulunmaktadır. Fakat bu modlarla oynayabilmek için ilk önce nasıl kurulduğunu bilmemiz lazım.

GTA 5 Modları Nasıl Yüklenir?

  • ScriptHook V dosyasını indirdikten sonra GTA 5’in kurulu olduğu klasöre kurun.
  • GTA V LUA Plugin dosyasını indirin ve GTA 5’in kurulu olduğu klasöre kurun.
  • OpenIV dosyasını indirin ve GTA 5’in kurulu olduğu klasöre kurun.
  • İndirdiğiniz modları GTA 5’in bulunduğu klasöre kurun ya da GTA 5 klasörünün içindeki Mods dosyasına atın.

En İyi GTA 5 Modları

Home Invasıon: GTA 5’te soyabildiğimiz marketlerin sayısı az ve oyun bu konuda size belirli bir seviyede özgürlük sunabiliyor. Daha fazla para kazanmak ve illegal işe bulaşmak istiyorsanız bu modu indirebilirsiniz. Bu mod sayesinde şehirdeki çoğu evi soyabileceksiniz. Fakat dikkatli olmalısınız çünkü çok ses vs. yaparsanız kapıda sizi güvenlik güçleri karşılıyor. Modu buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Prison Mod: Şehirde işlediğiniz suçlar için hapis yatmanız gerek dersek? Normalde oyunda ölünce ya da polise yakalanınca hastane veyahut karakolda oyuna başlayıp devam ediyoruz. Fakat bu mod oyuna bir hapishane hayatı ekliyor. Tabii ki hapishanede aylarca takılı kalmak GTA’nın mantığına uymuyor. Hapisten kaçmak biraz zor olsa da Prison Mod, bizlere hapisten kaçabilme imkanı sunuyor. Denemekten zarar gelmez. Modu buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GTA 5 PC Mods - PRISON MOD!!! GTA 5 Prison Break & Prison Riots Mod Gameplay! (GTA 5 Mods Gameplay)

Open All Interiors: Oyunda bazı binalara girip çıkabiliyoruz. Hatta bazı görevlerde giremediğimiz binalara da girebiliyoruz fakat görev bitince bu binalara bir daha giriş yapamıyoruz. Binaların içindeki kilitli kapıların ardına bakamıyoruz. Bu mod ile birlikte 60’tan fazla binaya girebiliyoruz. Modu yüklediğiniz zaman haritada girebildiğiniz binaları gösteren ufak simgeler de çıkıyor. Modu buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GTA 5 PC - Open all interiors Mod [Full Showcase/Walkthrough]

GTA V Redux: Bu mod ile oyunu daha farklı bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Boyutu en yüksek olan modlardan biri ve oyuna getirdiği yenilikler de modun neden bu kadar yüksek boyutlu olduğunu açıklıyor zaten. 4K çözünürlüklü dokulardan tutun da yapay zeka iyileştirmelerine kadar birçok farklı şeyi yenileyerek oyunu yeni jenerasyonda çıkmışçasına yeniliyor. Modu buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GTA 5 REDUX - OFFICIAL LAUNCH TRAILER

Zombie War: Los Santos zombi istilasında ve karantinaya alınıyor. Sizi zombilerle savaşan bir askere dönüştüren bu modda hem kendinizi hem de şehrinizi zombilerden uzak tutmaya çalışıyorsunuz. Oyuna birkaç adet motor ve araba da ekleyen bu mod ile bir süre oyalanabilirsiniz. Modu buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

ОБЗОР НА МОД ZOMBIE WAR ЛУЧШИЙ МОД ПРО ВОЙНУ С ЗОМБИ ДЛЯ ГТА 5 МОДЫ (МОД БЫЛ УДАЛЕН)

Realistic Vehicle Prices: Oyundaki araba fiyatlarını ve modifikasyon ücretlerini daha gerçekçi hale getiren bu mod gerçekçiliği seven oyuncular için tavisye ettiğim modlardan birisidir. Oyundaki fiyat dengelemeleri gerçekçilik açısından önemli bir konumda. Buradaki bağlantıdan modu indirebilirsiniz.

GTA V Realism Mod: Oyundaki neredeyse her şeyi gerçekçi hale getirmek isteyen oyuncuların kesinlikle incelemesini tavsiye ettiğim bir mod. Grafikleri de iyi seviyeye getiren bu modun asıl olayı oyunu mekaniksel ve oynanış bakımından gerçekçi hale getiriyor olması. Polisler bu modda çok daha gerçekçi hareket ediyor ve sıktıkları mermilerin size isabet etme oranı çok daha fazla. Hızlı silah değiştiremezsiniz çünkü araya bir silah çıkarma animasyonu giriyor. Trafik lambalarına uymak gibi basit kuralları da kafaya takarak oynamayı seven oyuncular için kesinlikle iyi bir mod. Buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Huncho’s Miami Mod: Şehire Miami havası katan bir mod. Arabalara ve uçaklara detaylar ekleyen, plaj kumlarının rengini değiştirip Miami gibi hissetmemizi sağlayan modlardan biri. Ayrıca köprülerin altına eklenen neon lambalar da çok hoş duruyor. Mod ağaçlardan çimlere birçok şeyi değiştiriyor. Buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Huncho's MIAMI Reshade for GTA 5 (SINGLEPLAYER/FIVEM) (FREE) (NVE)

Mazda RX7 FD BN Sport BLS: Bu mod araba severlere geliyor. Mazda RX7 aracını oyuna ekleyen bu modumuzun tek olayı bu aslında. Fakat bir önceki modumuz olan Huncho’s Miami ile müthiş bir uyum yakaladıklarını söylemek gerekiyor. Buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MOTO GP Handling for BMW S1000RR: Araba demişken motor eklememek de olmaz. Bu modumuzun da tek olayı BMW S1000RR motorunu oyuna eklemek. Motor severlerin hoşuna gidecek bir mod. Buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bu modlar sayesinde oyununuzu daha gerçekçi ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca Redux Mod ve Realism Mod ile oyununuzu bambaşka bir seviyeye de çıkartabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin