İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında İzmir Espor Okuryazarlığı Eğitim Projesi hayata geçiriliyor. Proje İzmir Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilirken, katılımcılara profesyonel esporcu ve espor koçluğu eğitimleri verilecek.

Kâtip Çelebi Üniversitesi ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında uygulanacak “İzmir İli Espor Okuryazarlığı Eğitim Projesi” ile İzmir’de ikamet eden gençlere ve ailelere espor bilincinin kazandırılması, profesyonel esporcu ve espor koçu yetiştirilmesi hedeflendi.

Uygulamalı Espor Eğitimleri Verilecek

İzmir İli Espor Okuryazarlığı Eğitim Projesi Koordinatörü Yasin Nuri Çakır, konuyla ilgili açıklamasında, Türkiye’nin 3. Büyük kenti, Ege’nin incisi İzmir’de uygulanacak programı ile 1000 genç ve 500 aileye espor odaklı “etik, sağlık, temel eğitim, kariyer, STEM, sağlıklı oyun atölyeleri” gibi multidisipliner teorik ve uygulamalı oyun eğitimleri verileceğini kaydetti.

İZMİR’E ÜST DÜZEY ESPOR EĞİTİM MERKEZİ

Proje kapsamında verilecek eğitimler için, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İzmir Kalkınma Ajansı’nın sağlayacağı destekle Katip Çelebi Üniversitesi içerisinde üst düzey bir “espor merkezi” kurulacağını belirten Çakır, “Eğitimlerin bir bölümü burada gerçekleştirilecek. Ayrıca, Uluslararası Espor Koçları Federasyonu (IFoEC), projeyle yetiştirilecek koçlara uluslararası ‘koçluk lisansı’, Türkiye Espor Federasyonu da yetiştirilecek profesyonel esporculara ‘lisans’ verecek. İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştireceğimiz bu proje, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilmektedir” dedi.

Son Başvuru Tarihi 30 Eylül

İzmir’de yerleşik tüm gençler ve ailelere açık olan espor eğitimleri için son başvuru tarihi 30 Eylül 2021 olarak açıklandı. Başvurular www.izmir.esporegitimi.com adresi üzerinden yapılabilecek.

Başvuruların kontenjan ile sınırlı olduğu projede mentör olarak Can Gürsu, Emre Laleli, Simge Erdoğan, Prof Dr H. Ahmet Pekel ,Vahit “Kassadinscreed” İpekçi ve Ahmet “Nova” Yılmaz yer alacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin