Yaklaşan DreamHack Masters Spring 2020, Counter-Strike: Global Offensive’de önümüzdeki günlerde gerçekleşecek en büyük çevrimiçi turnuvası olacak. Avrupa’dan en iyi 16 takım ve Kuzey Amerika’dan en iyi 8 takım ESL Pro Tur Puanları için savaşıyor.

COVID-19 sebebiyle her organizasyon engellenmesi sırasında ilk prestijli çevrimiçi turnuva sona erdi -ESL One Road to Rio-. Gen.G Esports, Kuzey Amerika’da galip geldi ve Astralis ise Avrupa Finalleri’nde G2 Esports’u yenerek kazandı.

Astralis Oyun İçi Lideri “gla1ve” Olmadan Devam Edecek

Lukas “gla1ve” Rossander, yaklaşık üç ay boyunca Counter-Strike’ın rekabet arenasından çekilecek. Astralis’in oyun içi lideri salı günkü açıklamasında “Uzun süredir stres ve tükenmişlik belirtileri yaşadım” dedi.

Asıl önemli nokta ise oyun içi liderleri olmadan Astralis’in DreamHack Masters Spring 2020’ye uyum sağlaması gerekiyor. North takımında son zamanlarda oynayan en yeni oyuncu Jakob “JUGI” Hansen ise Lukas “gla1ve” Rossander’in yerini alacak. Bu noktada Astralis’in özel bir oyun içi lideri yok. Ama şimdilik Emil “Magisk” Reif, A Grubu’nda Heroic’e karşı ilk maçlarında kaptanlık yapacak gibi görünüyor. Ancak CS:GO’nun çalışanlarından “neL”e göre Magisk zaten Astralis için oyun içi lider pozisyonunda oynamaya başladı.

İşleyiş ve Ödüller
Her gruptan üç takım payofflara giderken, her grubun kazananları üst grupta oynayacak. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çevrimiçi turnuvaların Büyük Finalleri 14 Haziran’da oynanacak. Avrupa şampiyonu 54.000$ ve 400 turnuva puanı alırken, DreamHack Masters 2020’nin Kuzey Amerika şampiyonu ise 40.000$ ve 320 puan kazanacak.

Önceki içerikVALORANT Hatasını Kabul Etti! Yeni Güncelleme Geliyor
Sonraki içerikUbisoft’u Geride Bırakan CD Projekt Artık Avrupa’nın En Büyük Video Oyun Şirketi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin