Valorant’a geçtiğimiz hafta gelen 0.5 yamasından sonra, birçok oyuncu oyunu oynarken isabet kaybı problemi yaşadıklarını bildirdi.

Birçok oyun ve dolayısıyla bir çok round bu sorundan etkilendi. Bazı oyuncular, güncellemeden önce sorun yaşanmadığından, son yamanın Valorant’ın sisteminde bir şeyleri bozduğunu savunuyordu. Bazı oyuncular ise “hitbox” da denilen vuruş kutularının bir şekilde değiştirilmiş olabileceğine inanıyordu.

Atış tutarsızlıkları, birçok Valorant oyuncusunu çileden çıkardı. Neyse ki bugün Riot, topluluğun isabet kaybı sorunlarıyla ilgili endişelerini ve şikayetlerini kabul ederek, sorunun gerçekten var olduğunu ve ele alınacağını doğruladı.

Bununla birlikte, değerli geliştiriciler bunun tek sorun olmadığını keşfetti. Bu nedenle hızlı bir güncelleme göremeyebiliriz.

“Bunu düzeltebileceğimiz bir dizi sorunu bulduk ve çözüyoruz. En büyük sorun ise düşük fps ile oynayan oyuncuları daha fazla etkileyen, gerçek bir vuruş kaybı hatası” dedi.

Valorant’ın oyun direktörü Joe Ziegler, bir sonraki güncellemenin isabet kaybı sorunlarını ele alması gerektiğini doğruladı. Bu sebeple oyuncular hızlı bir düzeltme için umutlu. Güncellemeyi ilerleyen günler yine sitemizden siz değerli oyunculara duyuracağız.

İlginizi Çekebilir: GTA 5 Sunucusu Nasıl mı Kurulur?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin