CS:GO’ya Türkiye saati ile 19.11.2019’da gece 02.00’da gelen 1.5GB boyutundaki güncellemeyle birlikte CS:GO oyuncuları tarafından iki yılı aşkın süredir beklenen yeni operasyon, Parçalanmış Ağ Operasyonu, sonunda geldi. Arşivlerde saat farkı sebebiyle 18.11.2019 tarihiyle yer alacak CS:GO güncellemesiyle birlikte operasyonun eklenmesinin yanı sıra önemli silah dengelemeleri ve bazı iyileştirmeler yapıldı.

Bundan önce 2013 yılında 2 operasyon, 2014 yılında 3 operasyon, 2015, 2016 ve 2017 yıllarındaysa birer operasyon oyuna eklenmişti. 2018 yılına kadar her yıl en az bir operasyon gelmiş olsa da 2018 yılında maalesef herhangi bir operasyon görememiştik. Bu durum oyuncular tarafından ilgisizlik olarak yorumlanmış ve artan bir tepkiye yol açmıştı. 2019 yılının da operasyon olmadan bitmesi beklenirken Valve, güzel bir sürpriz ile parçalanmış ağ operasyonunu da içerisinde yer aldığı güncellemeyi yayınladı.

19.11.2019 Güncellemesinin Notları

PARÇALANMIŞ AĞ OPERASYONU

 • Yeni karakterler, silah koleksiyonları, görevler ve daha fazlasını içeren Parçalanmış Ağ Operasyonu eklendi.

OYNANIŞ

 • 2018 yılında fiyatı 2750$’a düşürülen SG553’ün fiyatı, oyun içindeki gücüyle daha dengeli bir fiyata sahip olması için 3000$’a çıkartıldı.
 • FAMAS ve Galil’in fiyatları 200$ düşürüldü. (FAMAS 2050$ olurken Galil 1800$ oldu)
 • FAMAS ve Galil’in full otomatik spray keskinliği geliştirildi.

ATÖLYE

 • Silah tasarımları için sedefli kaplama desteği eklendi. Atölye geliştiricileri çok farklı şekillerde kullanılabilecek bu efekti kullanarak tasarımlarında önemli geliştirmeler yapabilir.

HARİTALAR

 • Cache haritası Scrimmage’den çıkartılarak rekabetçi haritaların arasına taşındı.
 • Studio haritası Scrimmage ve İmha Grubu Sigma harita gruplarına eklendi.
 • Jungle haritası, Danger Zone rotasyonuna eklendi.
 • Lunacy, Uçan Gözcü harita grubuna eklendi.
 • Zoo ve Seaside çıkartıldı.
 • Vertigo haritasında iyileştirmeler yapıldı.

Parçalanmış ağ operasyonunun görevlerini oynayabilmek için operasyon bileti satın almanız gerekmiyor ancak görevleri tamamlayarak ödüller kazanabilmek ve parçalanmış ağ operasyonu mücadele jetonuna sahip olmak için 87,95TL karşılığında satılan operasyon biletini satın almanız gerekiyor.

 

Parçalanmış Ağ Operasyonunda Öne Çıkanlar

Seçilebilir Parçalanmış Ağ Koleksiyonu Karakterleri

CS:GO’ya ilk defa seçilebilir karakterler eklendi. Yeni eklenen tüm CT ve T karakterleri tüm haritalarda seçilebilir olacak. Bu karakterler parçalanmış ağ operasyonunda görev ödülü olarak elde edilebilecek. Ayrıca maçların sonunda sadece kill sayısı değil çeşitli komik sebeplerle de övgülerin verildiği maç sonu ekranıyla karşılaşacağız.

Yeni Silah Koleksiyonları

4 yeni bıçak içeren parçalanmış ağ kasasının yanı sıra The Norse, The St. Marc ve The Canals koleksiyonları da oyuna eklendi.

Yeni Haritalar

Oyuna ayda geçen Lunacy, ormanda geçen Jungle ve bir stüdyoda geçen Studio haritaları eklendi.

 

Operasyonun tam olarak ne zamana kadar devam edeceği bilinmese de Valve tarafından en az 16 hafta süreceği ve bu 16 haftalık süreçte her hafta yeni bir görev setinin açılacağı bilgisi veriliyor.

1 Yorum

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin