Undertale severlerin de yakından takip ettiği Deltarune oyunun 2. bölümü diyeceğimiz kısmı çıkış yapıyor. İlk bölümü ücretsiz yayınlanan ve Undertale oyuncuları tarafından oldukça beğeni toplamıştı.

Konuyla ilgili tweet atan Toby Fox, oyunculara bekleyişleri ve ilgileri için teşekkür ederek çıkış tarihini açıkladı.

Deltarune Chapter 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Deltarune, TSİ 18.09.2021 02:00’da çıkış yapacak. Oyunu Türkçe oynamak isteyenler bir yama beklemek zorunda gibi görünüyor. Undertale’da olduğu gibi Deltarune’da da İngilizce ve Japonca dilleri dışında başka bir dil desteği olmayacak. Deltarune Chapter 2 ile hakkında bilgiler verdiğimiz bir başka yazımızı da buradaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Deltarune Chapter 2, kuşkusuz ki Undertale ve Chapter 1’de olduğu gibi oyuncuları hem müzikleri ile hem de piksel sanatı ile tatmin edecektir. Ayrıca Toby Fox’un açıklamalarına göre Deltarune, Undertale’dan her anlamda bol içeriğe sahip olacak. Chapter 1’in 4-6 saat arasında sürdüğünü varsayarsak Chapter 2 de aynı uzunlukta olacaktır. Bu da oyunun sunmak istediği hikaye anlatımının uzun olması nedeniyle bölümlere ayrılarak çıkmasına neden oluyor. Undertale ise 6-7 saat arasında bir oynanış süresine sahipti.

Deltarune, 3 farklı platformda boy gösterecek. Chapter 1 PC/PS4 ve Nintendo Switch için çıkış yapmıştı. Chapter 1 ücretsiz olduğu için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Deltarune Chapter 2 hakkında bir açıklama gelmese de oyuncular 2. bölümün ücretli olacağını düşünmekteler. Tabii öyle olup olmadığını çok yakın zamanda göreceğiz. Undertale’in Steam fiyatı ise 18,00 TL.

Son olarak oyunla ilgili bazı teorilerden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum. Deltarune Chapter 1’de oyunun başında gördüğümüz karakterlerden bazıları hali hazırda Undertale oyununda bulunmaktaydı. Oyuncular Reddit, Gamejolt gibi platformlarda bu durum üzerine fazlasıyla teori üretmekteler. İki oyunun evreni birbirleriyle iç içe mi yoksa ikisi de farklı evrenlere mi ev sahipliği yapıyor? Toby Fox’tan bu durumla ilgili bir açıklama yok fakat oyuncular teori üretmeye devam ediyorlar.

Deltarune Chapter 2 ile ilgili ekran görüntüleri;

Chapter 1 hakkında bir şeyler diyecek olursak Deltarune evreni, Undertale evrenine nazaran daha karanlık bir temaya sahip. Fakat iki oyundaki mizah anlayışı da tıpatıp benziyor. Undertale yer yer eğlendiren yer yer üzen ve mutsuz eden bir yapıya sahipti. Deltarune bu izden devam eden bir oyun ve iki oyunun da görsel sanatı çok tatmin edici ve üst düzey seviyede.

Deltarune oyununu oynamak istiyorsanız buradaki sayfaya gidebilirsiniz.

2 Yorum

  1. abi oyunu 2k18 den beri bekliyorum chapter 1 i 15 kez bitirdim chapter 2 ye yeni başladım ve gayet iyi gidiyo oyun tek sıkıntı demo olduğundan nereye gitceğimi bilmiyorum bi yerden sonra takıldım kaldım bu arada spo vericem: 2. dark world var kütüpanede

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin