Her oyuncu gibi siz de hilecilerden bıktınız mı ? Topluluk üyesi, becerikli bir yazılımcı bu meseleyi çok tasvip etmediğimiz bir şekilde ele aldı.

Hile, herhangi bir rekabet deneyiminin en büyük sıkıntılarından biri. Özellikle yakın zamanda hile korumalarının etkisi gittikçe azalırken, her oyunda mutlaka bir hileciyle karşılaşıyoruz. Özellikle Counter Strike: Global Offensive oyununun ücretsiz sürümüyle beraber, hileciler zirveye ulaşmış durumda. Hesaplar için Prime statüsünün getirilmesi sorunu biraz hafifletirken, yine de sorunun çözümünden çok uzaktayız.

Bunu çözmek için daha alışılmadık bir yaklaşım Youtuber ScriptKid’den geldi. Aynı şeyi PUBG’de yaptıktan sonra ve izleyicilerinden sayısız talep geldikten sonra, hilecilere kök söktürecek bir yazılım kodladı. Bu yazılımda hilecilere uygun şekilde, rastgele, çeşitli cezalar verebiliyorsunuz.

Yazılım özellikleri arasında, oyuncuyu taklit eden ve hareket tuşlarını bir süreliğine donduran ‘BurningMan’ ve ateş etme girişiminden sonra silahının düşürüldüğü ‘ButterFingers’ yer alıyor. Aşağıda bulunan videoda, hilecilere verilen cezaları inceleyebilirsiniz.

CSGO Cheaters trolled by fake cheat software

Her ne kadar hilecilere ceza verse de siz de bu yazılımla “üçüncü parti” uygulamayı kullanmış oluyorsunuz. Yani hilecilerden çok bir farkınız kalmıyor. Tasvip etmediğimiz bir yöntem olsa da Script Kid’in hileli oyunlarını azaltacağını ve hilecileri rekabetçi oyunlarımızdan uzaklaştıracağını umabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zula Süper Lig Oyuncuları Ceza Aldı!

Önceki içerikZula Süper Lig Oyuncuları Ceza Aldı!
Sonraki içerikPakistan, PUBG Mobile Oynamayı Yasakladı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin