Başarısız bir yıl geçiren Cloud9, radikal bir karar alarak CS:GO takımını baştan aşağı değiştirmeye karar verdi. Kadrodaki oyunculara ise yeni takımlar bulmalarına yardımcı olacak.

C9 CEO’su Jack Etienne “CS:GO takımımızda yeni bir döneme giriyoruz. Hayranlarımıza ve topluluğumuza bu yeni oluşumu göstermek için çok heyecanlıyız. Mevcut kadromuza ve onların tüm sıkı çalışmalarına ve katkılarına minnettarız. Bir sonraki aşamaya geçerken onlara, gelişimlerini artıracakları yeni bir takım bulmaya kararlıyız.” dedi.

Cloud9 Counter-Strike: Global Offensive Update

C9’un CS:GO ekibinin böylesine ciddi bir değişikliğe gittiği en son zaman, kuruluşun tüm ATK kadrosunu imzaladığı 2020’nin başıydı. Bu ekip ESL One: Road to Rio North America, DreamHack Masters Spring 2020 North America, ve Flashpoint Season One turnuvalarında bir kaç iyi maç çıkarsa da istenen başarıyı sağlayamadığından dağılmaları kaçınılmaz oldu.

Ne yazık ki taraftarlar için, takım  2020 senesinde tam bir hayal kırıklığı yarattı ve orta sıra takımı olmaya mahkum oldular. Bu da Cloud9 ‘un son iki yıl içinde CS:GO takımını dördüncü kez elden geçirmesine sebep olacak.

Kadrosunda Türk oyuncumuz Tarık “tarik” Celik’in de bulunduğu 2018’deki Major şampiyonluğundan sonra, çeşitli oyuncu değişimlerine rağmen elle tutulur herhangi bir başarı yakalayamadılar. Yönetim ekibi 2018’deki kadro bölündükten sonra tekrar aynı başarıları yakalamak istedi, fakat sürekli oyuncu değişiklikleri takımın bir sinerji oluşturup ekip ruhunu yakalamasına engel oldu.

Cloud 9 ekibi CS:GO sahnesinde tekrar başarıyı yakalamak için çalışırken, gelecek günlerde nasıl transferler yapacakları ve gerçekten iddialı bir kadro kurup kurmayacakları belli olacak.

Bakalım 2018‘deki başarıyı tekrar yakalayabilecekler mi?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

VALORANT: Detaylı 1.07 Yama Notları

Önceki içerikVALORANT: Detaylı 1.07 Yama Notları
Sonraki içerikPUBG Mobile 1.0 Güncellemesi Yayınlandı !
Avatar
Kendisi 30 yaşında ve İngilizce öğretmeni olan yazarımız 10 yaşından itibaren bilgisayar oyunları ve teknolojiye ilgi duyuyor. E-spor, teknoloji ve oyunlar hakkında yazılar yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin