Türkiye’nin en başarılı CS:GO oyuncularından Özgür “woxic” Eker, Cloud9 ile yollarını ayırdı. Oyuncunun transfer ücreti ve 3 yıllık maaşı dahil 1 milyon 365 dolar değerindeki sözleşmesi takımla karşılıklı olarak feshedildi.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir rapora göre woxic, oyun içi performansıyla ilgili olmayan sebeplerden yedeğe çekilmişti. Resmi bir açıklama olmadığından ve raporda yedeğe çekiliş sebebi net bir şekilde belirtilmediğinden bu konu bir süredir tartışılmaktaydı. Cloud9’ın genel menajeri Henry “HenryG” Greerise bugün yaptığı açıklamayla konuya son noktayı koydu.

HenryG, yaptığı açıklamayla, oyuncuların tatil döneminde olduğumuzu ve yakın süreçte katılacakları bir turnuva olmadığını vurgulayarak “böyle bir dönemde sorunları göz ardı etmek aptalca olurdu” dedi ve ardından yüksek ping ve zaman dilimlerindeki farklılıklar gibi bazı sorunlarının üstesinden gelemediklerini bildirdi. woxic’in çok yetenekli olduğuna ve zor bir dönemden geçiriyor olduğuna da değindiği açıklamasının devamında, yaşadıkları bu ve benzeri sorunları çözmek için pek çok yaklaşım denediklerini ancak sorunların aşılmasının neredeyse imkansız olduğunu belirtti.

Mesajının sonundaysa Özgür’e gelecekte şans dileyip teşekkür ederken yeni takım arayışında başka bir takımın yedek oyuncusu olmanın zorluklarını yaşamaması için karşılıklı olarak sözleşmesini feshettiklerini açıkladı.

Özgür de bu açıklamayı duyuran bir Tweet ile Henryg’ye kendisi ve takım için yaptıkları için teşekkür etti ve gelecek planlarını yakında açıklayacağını belirtti.

Cloud9’ın güncel kadrosu woxic’in ayrılışıyla birlikte şöyle şekillendi:
🇬🇧 Alex “⁠ALEX⁠” McMeekin1
🇬🇧 William “⁠mezii⁠” Merriman
🇺🇸 Ricky “⁠floppy⁠” Kemery
🇩🇰 Patrick “⁠es3tag⁠” Hansen

Herny, Cloud9 kadrosunun son durumuyla ilgili bilgileriyse bu haftanın sonlarına doğru açıklayacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin