Yıllardır oyunları Türk oyuncular tarafından severek oynanan oyun firması Blizzard Türkiye Ofisi açılıyor mu? 

World of Warcraft, Hearthstone ve Overwatch oyunlarını oynayan oyuncular, senelerdir Blizzard firmasının Türkiye pazarına girmesini bekliyor. Hatta 15 Şubat tarihinda Blizzard’ın Türkiye facebook sayfasını açması ile birlikte oyuncular çok ciddi beklentiler altına girmişti. 5 aydır herhangi bir güncelleme almayan facebook sayfası, bugün profil resmini değiştirmesi ile birlikte oyuncuları tekrardan heyecanlandırdı.

Blizzard’ın Türkiye ofisini açması Türk Oyun Dünyası için gerçekten çok önemli bir adım olacak. Riot Games”in Türkiye Ofisini açması ile birlikte League of Legends’in Türkiye’de ne kadar başarılı olduğu aşikar bir durum. Takımlara gelen destekler, oyun içi kodların Türk Lirası üzerinden satılması, organizasyonlar, espor turnuvaları gibi bir çok alanda başarıya imza atan Riot Games, bu başarıların tamamını Türkiye Ofisini açmasına borçlu.

Blizzard’ın Türkiye Ofisi’nin ne zaman açılacağı tam olarak bilinmese de, firmanın Türkiye Ofisi için çalışmalar yürüttüğü ortada. Umarız Blizzard büyüklüğünde bir firma Türkiye Ofisini kısa bir süre içinde açar ve bu davranış Valve’a örnek olur. Zira ülkemizde Ofis açılması beklenen oyun Counter Strike: Global Offensive.

Blizzard Türkiye Ofisi ile ilgili yenilikleri elimizde bilgi geçtikçe sizlere bildirmeye devam edeceğiz. Şimdilik tek bildiğimiz, Blizzard Türkiye Facebook sayfasının profil fotoğrafının paint’den yapıldığı…:)

İlginizi Çekebilir: James Donkey JD512 m2 SSD İncelemesi

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin