Tüm oyuncular tarafından merakla beklenen Call of Duty: Black Ops Cold War oyunu tanıtım videosu dün akşam Activision tarafından Youtube’da yayınlandı. Yayınlanan tanıtım videosunda, oyunun Multiplayer modunda neler olacağı gösteriliyor. Nefes kesici tanıtımda, oyundaki bölümler hakkında bilgiler de veriliyor.

Bu arada oyunun Play Station 5 üzerinden oynandığını da belirtelim.

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal Trailer

Call of Duty: Black Ops Cold War oyunun farklı ülkelerde geçeceğini önceden biliyorduk. Hatta Türkiye’de geçecek bazı bölümlerin olduğunu da görmüştük. Bu tanıtım videosunda ise bu bölgeler biraz daha detaylandırılmış. Miami, Özbekistan, Moskova ve Kuzey Atlantik bölgelerinde oyunun çevrimiçi modunun nasıl oynanacağı videoda açıkça belirtilmiş durumda.

DENİZ SAVAŞLARI

Tanıtım videosunda en çok dikkat çeken şey Kuzey Atlantik bölgesindeki deniz savaşlarının olması. İzlediğimiz kadarıyla çok etkileyici olan bu bölümde oyuncular,  savaş gemileri ve tekneleri, helikopterler, jet skiler ve deniz altı gibi çeşitli araçları kullanabilecekler.

BLACK OPS COLD WAR’IN 5 HARİTASI

Satellite

“Bir Amerikan keşif uydusu gücünü kaybetti ve Angola çöllerine düştü.”

Satellite, Orta Afrika’daki Angola’da ayarlanmış bir çöl haritasıdır. Bu haritadaki uydu bölgesi diğer yerlere göre yüksek bir konumdadır ve herkes kaza bölgesini güvence altına almak için oraya doğru koşmak zorundadır. Oyuncular, hem hareketsiz hem de agresif olarak bu haritayı oynayabilirler.

“Bu harita, çatışmaların şiddetli bir şekilde yaşandığı ve aksiyonun bir an olsun azalmadığı klasik Black Ops haritalarından biri olacak”

Armada

“Gerçek hayattaki bir olaydan esinlenen Project Azorian, CIA, JSOC ve Sovyet kuvvetleri batık bir prototip nükleer Sovyet denizaltısını kurtarmak için bir araya geliyor”

Armada, Soğuk Savaş’ta Multiplayer oynamak için kesinlikle en heyecan verici harita olacak gibi görünüyor. Haritanın her parçası, okyanus tabanında ve  denizaltının kontrolü için savaşan operatörleri desteklemek için ayakta duran devasa deniz araçlarıyla oynanabilecek. Çatışmalar, geminin güvertelerinde, suda ve savaş tekneleri gibi araçlarda yapılacak.

Moscow

“SSCB’nin tam kalbinde, Moskova’nın zengin tren istasyonunun gölgesinde gizli bir güvenlik evi keşfedildi”

80’lerde Moskova’nın merkezinde yer alan bu haritanın, etraflarında bir sürü araba ve yüksek bina bulunuyor. Ayrıca, oyun başlar başlamaz oyuncuların ateş hattınıza atlayabileceği üç şeritli bir yol bulunuyor.

Miami

“17 Ocak 1984. Bu harita, Miami’deki ünlü veya belki de kötü şöhretli Ocean Drive’dan büyük ölçüde etkilendi.”

Daha önce görülmemiş bir gece haritası olan Miami haritasında, Call of Duty deneyimini değerli kılacak her şey var. Öncelikle düşmanlara gizlice yaklaşmak için gölge alanları bulunuyor. Dahası, oyuncular suya dalabiliyor ve yüzerek diğer tarafa geçebiliyor. Harita ayrıca neon ışıklarıyla dolu.

Crossroads

“Crossroads’da NATO, büyük bir sovyet füze konvoyunun sınıra doğru yolda olduğunu öğrendi. Özel kuvvetleri konvoyu pusuya düşürmek ve tüm cehennem dağılmadan silahları güvence altına almak için MI6 ile birlikte sevk ediliyor”

Belki de oyundaki en dramatik haritalardan biridir. Takımlar hızla merkeze gitmek ve donmuş gölün üzerindeki tankı kontrol etmek isteyecekler. Oyuncular hareketlerini gizlemek için arazi ve bitki örtüsünü rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca kar motosikletlerini kullanarak rakiplerinizi öldürebileceksiniz.

Son olarak da Crossroads, Black Ops: Cold War’daki en büyük haritadır. Bu özellik oyuncuların kendi oyun tarzlarını oyuna yansıtmalarına olanak sağlar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

AORUS CS:GO CUP’ın Şampiyonu LOG Esports Oldu!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin