Alman organizasyon BIG, üst üstte kazandığı 2 büyük turnuvanın ardından ESL’in dünya sıralamasına göre dünyanın en iyi takımı oldu.

cs_summit 6 Avrupa’yı kazanarak gözleri tekrardan üstüne çeken BIG, ESL tarafından hazırlanan dünya sıralamasında 4 sıra birden yükselerek zirvenin yeni sahibi oldu. BIG’in finaldeki rakibi Fransız temsilcisi Team Vitality ise 3 sıra birden yükselerek kendisine 4. sıradan yer buldu.

BIG’in çıkışı ile birlikte Natus Vincere 2. sıraya düşerken, G2’da 1 sıra aşağıya düşerek kendisine 3. sırada yer buldu. Bu sıralama ESL tarafından hazırlanıyor ve ESL’in kendisine özgü puanlama sistemi sonucunda BIG, kendisini bir anda dünyanın en iyi takımı konumunda buldu. HLTV.org tarafından hazırlanan dünya sıralaması ise bu hafta halen güncellenmedi ve BIG bu sıralamada kendisine 7. sıradan yer buldu. HLTV.org’un gün içinde sıralamayı güncellemesi ve BIG’in TOP 3’e girmesi bekleniyor.

Corona yüzünden online düzenlenen turnuvalarda BIG, çok büyük bir performans artışı yaşadı ve katıldığı her turnuvanın favori takımı olarak gösterilmeye başlandı. Temsilcimiz Xantares’in de formasını giydiği BIG’in bu iyi çıkışının ne kadar süreceği merak konusu.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin