Espor’un gelişimi her geçen gün ivme kazanıyor. En son gelişmelerden biri ise 23 ülkenin katılımıyla Avrupa Espor Federasyonunun kurulması oldu.

Avrupa Espor Federasyonu Birliği Kuruldu

20 Şubat tarihinde Brüksel Avrupa Parlementosu’nda çeşitli Avrupa ülkelerinin katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıda bir araya gelindi. 1.5 yıllık bir ön çalışma sonrasında 23 üye ülkenin katılımıyla geçtiğimiz saatler içerisinde Avrupa Espor Federasyonu kuruldu. Kurucu üye ülkeler arasında bulunduğumuz  Avrupa Espor Federasyonunun yapılan ilk seçiminde 22 geçerli ülke oyunun 19’unu alarak Türkiye E-spor Federasyonumuz aynı zamanda kurucu yönetim kurulu üyesi seçildi.

Avrupa Espor Federasyonu Yönetim Kurulu

Kurulan Avrupa Espor Federasyonunun ilk yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

  1. Hans Jagnow (Başkan)
  2. Alper Afşin Özdemir (Üye)
  3. Emin Antonyan (Üye)
  4. Karol Cagan (Üye)
  5. İdo Brosh (Üye)

Espor’un hem dünyadaki hem de Türkiye’deki gelişimini yakından takip eden Alper Afşin Özdemir, Türkiye’de de her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelen Esporun ülkemizde hak ettiği konuma gelmesi, yeni sporcuların yetiştirilmesi ve espor bilincinin kazanılması çalışmalarına devam ediyor. E-sporun gelişimi açısından çok önemli gördüğümüz ve ülkemizin de dahil olduğu bu yapının e-spor dünyasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin