• Among Us hayranları, oyunun bazı temel kurallarını, ayarlarını ve formatını değiştirerek çeşitli oyun modları icat ettiler.
  • Biz de sizler için en popüler 5 özel oyun modunu listeledik.

Among Us , yaklaşık 4 ile 10 oyuncu arasında oynanan, bir uzay gemisinde geçen ve her oyuncunun bir Mürettebat veya bir Sahtekar(imposter) olarak belirlenmiş özel bir rolü olduğu çok basit bir sosyal çıkarım oyunu.

Mürettebat arkadaşlarının amacı tüm görevleri tamamlamak ve sahtekarı tespit etmektir, oysa sahtekarın tek amacı tüm mürettebatı öldürmek ve oyunu kazanmaktır.

Ancak aynı eski klasik oyun tarzı sonsuza kadar heyecan verici olmayacak gibi görünüyor. Bunu bilen bazı oyun severler, internete girdi ve oyunun temel kurallarını ve ayarlarını değiştirerek çok popüler ve heyecan verici bazı oyun modları oluşturdu.

Among Us: En popüler 5 özel oyun modu

Not: Bu özel modlar sadece arkadaşlarla oynanması gerekmektedir. Çünkü oyuna rastgele katılan oyuncular sizin özel kurallarınızı bilmeyeceğinden size ayak uyduramayacaktır.

1-Saklambaç Modu (Hide and Seek Mode)

Saklambaç modu şu anda en popüler oyun modlarından biridir. Among Us oynamayı çok daha ilgi çekici ve heyecan verici kılan, Saklambaç modunun kuralları ve formatıdır.

Imposter(Sahtekar), kendisini sahtekar olarak ilan ederek en başında geri sayıma başlayacaktır. Geri sayımı bitirdikten sonra, tüm görevlerini tamamlamadan önce mürettebat arkadaşlarını öldürmek için avlamaya başlayacaktır.

2-Karanlık Mod (Dead by Daylight Mode)

Oyun modu ayarları

 

Saklambaç moduna benzer şekilde, bu mod da bazı gerekli ayarlamalar gerektirir ve ayrıca hayranlar arasında çok popülerdir. Bu modda da oyuncular sahtekarın kim olduğunu oyunun başında bilecekler. Yalnız bu defa karanlıkta oynayacaklar ve ışıkları düzeltmek için herhangi bir müdahalede bulunamayacaklar.

Orijinal video oyunu Dead by Daylight‘tan esinlenen bu mod,  oyunun dehşetini yansıtmada oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Karanlıkta oynamak, bu modu çok daha zor ve korkutucu hale getirerek oyunculara oyun boyunca adrenalin patlaması yaşatıyor.

3- Çılgın Mod (Frantic Mode)

Adından da anlaşılacağı gibi Çılgın mod, oyunda panik ve kaos yaratmak için en uygun moddur. Katilin dehşeti, etrafta yatan ölü bedenler gördükçe mürettebatın peşini bırakmayacaktır. Oyuncular bu modda ölümleri rapor edemezler. Oyuncular, görevleri tamamlamak ve oyunu kazanmak için karanlıkta yollarını açmak zorundalar.

4. Cinayet Modu (Murder, She wrote Mode)

Cinayet Modu, oyundaki en ilginç ve en zorlu modlardan biridir. Bu modda sadece cesedi ihbar eden kişi sorulara cevap verebilir. Oyuncular istedikleri kadar soru sorabilirler, ancak yalnızca cesedi ihbar eden kişi bu sorulara yanıt verebilir. Arkadaşlarla birlikte oynamak bu modu çok daha eğlenceli hale getiriyor.

5-Kısa Konuşma Modu (Small Talk Mode)

Kısa Konuşma modu da oyuncular arasında oldukça popülerdir ve fazla sohbet etmeyi sevmeyen oyuncular için idealdir. Tartışma turlarında, her oyuncunun oyunun bu modunda konuşacak yalnızca beş kelimesi vardır. Gerçeği söyleme heyecanını artırmaya yardımcı olur, bu yüzden oyuncuların kelime seçimlerinde çok dikkatli olmaları gerekir, çünkü söyleyecek çok fazla şeyleri olmayacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Teamfight Tactics Yollar Yayıncı Turnuvası Geliyor!

6 Yorum

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin