Analiz şirketi Sensor Tower‘ın verdiği bilgiye göre, InnerSloth şirketinin çıkarmış olduğu Among Us oyunu üst üste dördüncü kez en çok indirilen mobil oyun oldu.

Aralık 2020‘de oyun yaklaşık 41,2 milyon kez indirilirken, Kasım 2020‘ye göre bu rakam yüzde 22,5 azaldı. Bu indirmelerin çoğunu Amerika Birleşik Devletleri oluştururken, yüzde 17,5‘i yalnızca bu ülkeden geldi. Brezilya, toplam indirmelerin yüzde 9,3‘ü ile ikinci sırada yer aldı.

Sensor Tower, yalnızca Apple’ın App Store ve Google Play Store‘daki verileri izliyor. İlk beşteki diğer oyunlar arasında Join Clash 3D, Sushi Roll 3D, Roof Rails ve Shortcut Run bulunmakta.

Geçtiğimiz ay Çin‘de piyasaya sürülen Call of Duty: Mobile müthiş bir ay geçirdi ve Sensor Tower’ın indirme listelerinde yedinci sırada yer aldı. Oyun Aralık 2020‘de 16,6 milyondan fazla kez yüklendi ve bu indirmelerin yaklaşık yüzde 58,5‘i Çin‘in App Store‘undan geliyor.

Riot’un merakla beklenen MOBA oyunu League of Legends: Wild Rift, kısa bir süre önce açık betasını birkaç yeni bölgeye genişletti ve Apple App Store‘da en üst sıralarda yer almayı başardı. Şu anda Vietnam, Türkiye ve Tayvan‘da App Store indirmeleri arasında bir numaralı sırada yer alıyor.

Garena’nın mobil battle royale oyunu Free Fire, indirme listelerinde altıncı sırada yer aldı. Geçen ay oyun, futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile büyük bir işbirliğini yapmış ve  oyunda futbolcuya dayanan Chrono adlı özel bir karakter açılmıştı.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin