2020, mobil oyunlar açısından son derece ilginç bir yıl oldu. Eski oyunların yeniden canlanması, popüler oyunlarda yapılan güncellemeler ve oyuncuların keşfetmesi için tamamen orijinal fikirler, 2020’yi mobil cihazlarda eğlenceli hale getirdi. Ayrıca yaşanan virüs salgını da insanları evlerine kapattı ve evde kalan insanlar mobil oyunlara merak sardı diyebiliriz.

Bizde sizler için 2020’nin en iyi Mobil oyunlarını seçtik.

Genshin ımpact

Eylül ayının sonunda piyasaya sürülen Genshin Impact,
doğrudan mobil cihazınızdan erişilebilen, çarpıcı görseller ve dokunmatik ekran üzerinde bile kusursuz bir oynanış sunan bir MMORPG macerası sunuyor. Ek olarak, oyunu ücretsiz bir şekilde indirip oynayabiliyorsunuz.

Ufak miktarlardaki satın alma işlemlerinin dışında, herhangi bir şey satın almaya gerek kalmadan oyunu oynayabilirsiniz. Ekip, oyun için yeni içerik oluşturmak için çalışırken, bu açık dünya aksiyon macerası muhtemelen uzun bir süre piyasadaki en iyi mobil oyunlardan biri olmaya devam edecek.

Legends of Runeterra

2020, Riot Games için birden fazla mobil oyunun kadrosuna eklenmesi ile büyük bir yıl oldu. Bunlardan ilki Legends of Runeterra kart oyunuydu.

Hikayesini popüler MOBA League of Legends’tan alan Runeterra, bu karakterleri stratejik bir kart oyununda kullanmaya başladı. İlk başta, oyunu denedikten sonra Hearthstone ile karşılaştırmalar yapmak kolay görünse de, tamamen farklılar.

Legends of Runeterra, piyasaya sürülmesinden bu yana, sayısız yeni kartın yanı sıra gelişen dereceli bir oyun modu ekleyen çok sayıda güncelleme gördü. Strateji kart oyunları hayranları için, Legends of Runeterra olağanüstü bir oyun ve ücretsiz indirilebildiği için kesinlikle denemeye değer.

Among Us

Among Us‘ın 2020’nin en iyi mobil oyunları listemizde olması şaşırtıcı değil. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen oyun, yayıncıların oyunu diğer yayıncılarla oynayabilecekleri eğlenceli bir parti oyunu olarak benimsemeleri nedeniyle popülaritesini bir anda artırdı.

PC’de ücretli olsa da, mobil sürüm tamamen ücretsiz oynanabiliyor ve yine de PC başlığının tüm özelliklerini sizlere sunuyor. Daha da iyisi, oyun çok platformlu olduğu için mobil cihazlardaki oyuncular PC üzerinden arkadaşlarıyla bağlantı kurup oynayabiliyor.

Among Us ayrıca The Game Awards 2020‘de En İyi Mobil Oyun ve En İyi Çok Oyunculu Oyun ödüllerinin sahibi oldu.

PUBG Mobile

Listemizde olmazsa olmazlarımızdan Mobil Battle Royale modundaki oyun PUBG Mobile, tüm oyun severler için vazgeçilmez bir oyun haline geldi.

Bu listedeki birçok oyuna benzer şekilde, oyunun kendisi tüm oyuncular için ücretsiz olarak oynanabiliyor. Ancak oyun içinden satın alınabilen kozmetik öğeler de bulunuyor.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends‘ın yayınlanmasından bu yana oyunun fanları, oyunu mobilde oynamayı dört gözle bekliyorlardı. 2020 yılında ise bu istekleri gerçekleşti ve oyunun mobil versiyonu League of Legends: Wild Rift piyasaya sürüldü.

Riot Games, oyun süresini kısaltmak için daha küçük bir haritaya ve buna uygun şekilde değiştirilmiş şampiyonlara sahip olağanüstü bir ürün üretti. Wild Rift, hayranların beklediği hızlı ve basit MOBA oyunu oldu.

Call of Duty: Mobile

PUBG‘ye çok benzeyen Call of Duty, ilk mobil sürümünden bu yana sürekli olarak büyüdü. CoD: Mobile, bir mobil cihazda eksiksiz Call of Duty deneyimi sunar, ancak oyunun başarısının anahtarlarından biri, sürekli olarak yeni içerikler oluşturması.

İster serideki eski haritaların yeniden yapımı, ister yeni kozmetik öğeler veya yeni oyun modları olsun, oyuncular hem sıradan hem de rekabetçi oyun için bu oyunu oynamaya devam ediyor.

 

 

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile 1 Haftada 2.3 Milyon Hesabı Hileden Dolayı Banladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin