AMD geçtiğimiz günlerde bizlere yeni ekran kartlarını tanıttı. Kartlar ile alakalı bir çok detayı bizler ile paylaşan AMD tarafı kartlardaki ışın izleyebilen çekirdekleri ile alakalı bilgi vermedi.

Söz konusu çekirdeklerde RTX teknolojisinin nimetlerinden faydalanıyor olacağız ancak, buradaki ancak önemli bahsettiğim çekirdeklerin kalitesi beklediğimiz performansı vermediği taktirde maalesef çokta başarılı olarak bizler bu RTX’i AMD tarafında kullanamıyor olacağız. DLSS teknolojisi ile alakalı makaleme bakarak NVIDIA tarafının burada nasıl bir yol izlediğini rahatça görebilirsiniz. NVIDIA markası bu işlem için özel bir tesis kurmuş ve yapay zeka öğrenimi desteği ile oyunların FPS’ine katkı sağlamakta. Bildiğiniz üzere maalesef böyle bir teknoloji AMD yetkilileri tarafından açıklanmadı, yani yine güncel bir teknolojiyi AMD bizlere saf kas gücü ile sunmuş durumda. Bu bağlamda bizler AMD tarafının 6000 serisindeki yongarındaki ışın izleme çekirdeklerinin kaliteli ve akıcı bir oyun deneyimi sunmasını bekliyor olacağız.

Radeon

Belirttiğim bağlamda testlerin yapılması ile beraber güncellemeleri direkt olarak sizlerle paylaşıyor olacağım.

Şahsi fikrim.

Ben AMD tarafının bunun gibi büyük sorun teşkil edecek bir senaryo karşısında hazırlıksız olarak çıkacağını düşünmüyorum. AMD, GPU pazarında bu sene yakalayacağı başarılara bu şekilde bir gölge düşürdüğü taktirde kaybedeceği pazar payının hesabını yapmıştır. Rekabet ile alakalı bütün umutlarımız seninle AMD. NVIDIA tarafından gelecek hamleyi sabırsızlık ile beklerken AMD’nin bu pazarda da söz sahibi olmasını yürekten istediğimi tekrar belirtmemde fayda olduğunu düşünüyorum.

Ek olarak.

AMD bildiğiniz üzere bu teknolojiye henüz geçmiş bir GPU üreticisi konumunda. Cevabını hızlı vermeyen AMD markası bizleri üzecek bir GPU ya imza atmamış gibi görünmekte.

Ürünün yeni teknolojisi ile alakalı yorumlarınızı lütfen bize bildirin konu ile alakalı daha detaylı görüşlere ulaşabilelim.

Daha fazla ürün ile alakalı destek için linke tıklayınız.

İlginizi çekebilir; AMD Radeon RX 6800 2.5 GHZ Saat Hızına Ulaştı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin