Bir süredir “takımların ligin sahibi olduğu” söylentileri ve “B-Site” adıyla duyduğumuz yeni CS:GO liginin tüm detayları resmi olarak açıklandı. Bu açıklamaya göre ligin adı Flashpoint olacak ve 2020 yılı içerisinde iki sezonda toplamda 2 milyon doların üzerinde ödül dağıtacak.

25 milyon doların üzerinde yatırım alacak olan bu yeni oluşumda takımlar yerlerini satın alacak.Şimdiden Cloud9, MIBR, Mad Lions, Dignitas, Gen G ve c0ntact organizasyonlarının yerlerini satın aldığı biliniyor, bu organizasyonlara kısa zamanda 4 takımın daha katılmasıyla birlikte toplamda 10 organizasyon hem ligde mücadele edecek hem de ligin sahibi konumunda olacaklar. Toplamda 12 takımın mücadele edeceği bu ligde kalan 2 yeri ise Avrupa, Kuzey ve Güney Amerikada yapılacak olan iki kademeli online açık eleme turnuvalarını kazanan takımlar oluşturacak.

Flashpoint ligi FACEIT ile ortak çalışıyor olacak ve lig formatındaki maçlar canlı olarak stüdyolarında oynatılacak, yani bütün maçlar LAN ortamında oynanmış olacak. Özetle iki kısımdan oluşacak bu ligin ilk kısmı takımların gruplar içerisinde puan kazanması ikinci kısımda ise en çok puanı olan 8 takımın finalleri oynaması şeklinde oynanacak. Çok daha detaylı olarak ligin formatını merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Flashpoint - Our Format

Yeni ligin tarihlerinin ortaya çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi, ESL Pro League ile tarihlerinin çakışmasından dolayı ortaya çıkacak sorunları henüz kestirmek zor, bu konu ile ilgili yeni gelişmeleri size bildiriyor olacağız.

Önceki içerikPUBG Global Series 2020 Elemeleri ve Detayları Açıklandı
Sonraki içerikTCL İle FACEIT’te SOLO Q Dönemi Bitiyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin