CS:GO’nun Yeni Cache Haritası Tanıtıldı başlıklı haberimizde belirtmiş olduğumuz üzere bir süredir elden geçirilmekte olan Cache haritası dün, 10 Ekim 2019’da, CS:GO’nun atölyesine eklendi. Bu sayede önceden sadece ESL yayınlarından görmüş olduğumuz harita, artık herkesçe denenebilir oldu. Yeni Cache henüz Valve‘ın resmi sunucularına eklenmemiş olsa da şu anda herkesçe atölyeden indirilerek oynanabilir olması sayesinde hızlı bir şekilde hatalar tespit edilecek ve belki geri dönüşler doğrultusunda beğenilmeyen noktalarda değişikliğe gidilecek. Hatta daha ilk günden atölyedeki haritada tespit edilen 20’nin üzerinde hata düzeltildi ve bazı iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca haritayı FACEIT üzerinden gerçek bir maçta (ELO etiklenmeden) denemenizin de bir yolu var, yazının devamında bu yolu anlatacağım.

Yeni Cache’i Nasıl Atölyeden Yükleyerek Oynayabilirim?

  1. https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1855851320 bağlantısına tıklayarak Steam atölyesindeki CACHE (NEW) haritasına abone olun.
  2. Oyun içerisindeki oyna bölümünde resmi eşleştirme yerine atölye haritalarını seçin.
  3. Haritanın yüklenmesini bekleyin ardından oyna tuşuna tıklayarak haritayı başlatın.
  4. Haritada dilediğiniz gibi gezmek için sv_cheats 1 konsol kodunu aktifleştirdikten sonra noclip konsol komutunu kullanabilirsiniz.

Yeni Cache Haritasını FACEIT’te Nasıl Oynayabilirim?

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse; FACEIT, çok sayıda online çevrimiçi oyunun oynanabildiği rekabetçi bir platform. Özellikle CS:GO’da rekabet seviyesinin, sunucu performansının ve Anti-Cheat yazılımının Valve’ın rekabetçi eşleştirmelerde sunduğuna göre daha başarılı olması sebebiyle belirli bir sürenin üzerinde CS:GO oynamış oyuncular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Eğer FACEIT hesabınız yoksa ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz, herhangi bir seviye gereksinimi bulunmuyor.

Harita FACEIT’in sunucularındaki Cache ile değiştirilmedi ancak haritanın ana geliştiricisi FMPONE‘un bünyesinde bulunduğu Mapcore, FACEIT üzerinde bulunan ve oyuncuların eşleşerek Mapcore tarafından yapılmış haritalar üzerinde 5vs5 maçlar oynamasını sağlayan hublarına yeni Cache haritasını ekledi ve şu anda etkinlik kapsamında hub’da bulunan tek harita yeni Cache haritası.

  1. FACEIT’e giriş yaptıktan sonra https://www.faceit.com/en/hub/8f865128-f6a3-4299-ace7-e074d6002c34/Mapcore%20EU%20-%20Community%20Maps bağlantısına giderek Mapcore EU hub’ına katılın.
  2. Bu hub’da FACEIT Anti-Cheat yazılımının kullanımı zorunlu olduğundan eğer yüklü değilse FACEIT AC sayfasındaki adımları takip ederek yazılımı yükleyin ve çalıştırın.
  3. Katılmış olduğunuz hub içerisinden dilerseniz party oluşturarak arkadaşlarınızla dilerseniz tek başınıza maç aratın.

-Mapcore hub’ında oynadığınız maçlar FACEIT ELO’nuzu etkilemeyecek.-

Güncelleme: Haritaya gelen güncellemeyle birlikte sunucularda oluşan sorun sebebiyle Mapcore, FACEIT üzerinden maç aratmayı geçici olarak kapattı.

Haritada bazı değişiklikler yapılacak olsa da haritayı gerçek bir 5vs5 formatındaki maçta oynamak size tecrübe kazandırarak ileride harita havuza eklendiğinde avantaj sağlayacaktır.

Önceki içerikRed Dead Redemption 2’nin PC Sürümünden İlk Görseller Geldi!
Sonraki içerikAntalya’da Gerçekleşecek StarSeries i-League Sezon 8 Davetleri Tamamlandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin