Geçtiğimiz günlerde yayınlanan görsel ve videolar ile Warner Bros’un yeni bir oyun üzerinde çalıştığı anlaşılmıştı. Yakın zamanda ise bu oyunun ücretsiz bir dövüş oyunu olacağı öğrenildi. Bu bilgiler yavaş yavaş sızmaya devam ederken Warner Bros da gereken açıklamayı en sonunda yaptı.

Kimilerinin çocukluğunda izlediği, kimilerinin hayranlık beslediği çizgi filmlerden süper kahramanlara kadar oluşan geniş karakter havuzuyla çıkacak olan MultiVersus aslında günümüze pek de bir yenilik katmıyor. 7 Aralık 2018’de çıkmış olan Super Mario Bros. Ultimate adlı dövüş oyunu da Süper Mario evrenindeki karakterleri dövüştürdüğümüz bir oyundu.

Warner Bros. MultiVersus oyunu da buna benzer bir oyun olmakla beraber daha farklı karakterlere sahip olması ve ücretsiz olması nedeniyle oyuncuların ilgisini daha çok çekmiş gibi görünüyor.

MultiVersus - First Look Reveal

Bu oyundaki karakterlerinde kendine özel rolleri bulunmakta. Belirli rollerle kategorize edilmiş bu karakterleri seçerken stratejinizi dikkatli düşünmeli ve ona göre karakterler seçmelisiniz. Bruiser rolündeki karakterler yakın dövüşte uzman karakterlerdir. Support rolündeki karakterler takımınızdaki oyuncuları desteklemeye yönelik karakterlerdir ve hasarı diğerlerine göre daha azdır. Assassin rolündeki karakterler daha hızlı ve atik olmalarının yanı sıra karşı saldırıları daha iyi savururlar. Tank rolündeki karakterler karşı saldırılara göğüs gererek takım arkadaşlarına alan açarlar. Mage/Ranged rolündeki karakterler ise ya büyücü olurlar ya da uzak menzilli savaşlarda takımlarına destek olurlar.

MultiVersus Karakterlerinden Bazıları

Shaggy

Scooby Doo’dan tanıdığımız asıl adı Norville Rogers olan Shaggy de MultiVersus’da ringe çıkacak olan karakterlerden bir tanesi Bruiser rolünde takımlarına yakın dövüşte destek verecek. Bir gün Shaggy ekibiyle birlikte ürkütücü bir konağı araştırıyordu. Konakta parlayan bir kristale rastladı ve bunun bir kaya şekeri olabileceğini düşündü. Onu yedikten sonra anladı ki o bir kaya şekeri değildi. Fakat bu kristal sayesinde doğa üstü güçlere sahip oldu ve bu güçlerle kötüleri yeneceğine yemin etti.

Reindog

Jennifer’ın koruyucusu Reindog karşınızda sayın seyirciler! Reindog,Güç Mücevheri’ni takan altıncı varlıktır. Dünyası Jennifer’da meydana gelen büyük boyutlu felaket sırasında hiçliğin kurbanı olanlardan birisiydi. Bu felaket çoklu karşıtlıktaki tüm dünyaları bir araya getiren bir güç gibi görünüyor. Gezegeninin Kraliyet Ailesinin koruyucusu olan Reindog, sevdiklerini korumak için ne gerekiyorsa yapacak sadık bir savaşçıdır. Support rolünde olan bir destek karakteridir.

Steven Universe

İlk olarak aynı adı taşıyan şovda yer alan Steven Universe, bir insanın melezi ve Mücevher olarak bilinen büyülü, dünya dışı bir varlıktır. Kristal Taşlar tarafından yetiştirilen Granat, İnci ve Ametist, bir genç olana ve kendi güçlerine sahip olduğunu keşfedene kadar Dünya’da saklandı. Kendi başına bir kahramana dönüşebileceğini öğrendikten sonra, bir kahraman olmak için yola çıktı ve evreni en yakın arkadaşlarıyla savunmaya devam etti. Steven, amansız iyimserliği ve sevdiği insanların yardımıyla günü her zaman kurtaracak bir karakterdir. Kendisi Support rolünde destek karakterlerinden birisidir.

Garnet

Yakut ve Safir Mücevherlerinin birleşimi olan Garnet, Kristal Mücevherlerin lideridir. Steven ile birlikte Garnet, Dünya’yı zarar verecek işgalcilerden korumaya yemin etmiş bir ekip. Garnet, var olan en istikrarlı Mücevher füzyonlarından biri olarak kabul edilir ve ekibine olan bağlılığı genel bir güç merkezi olduğunu gösterir. Stoacı ve duygusuz olarak karşımıza çıkıyor, ama sevdiklerini korumak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek bir karakterdir. Bruiser rolünde bir yakın dövüş ustasıdır.

Harley Quinn

Harley Quinn ilk olarak 1999’da Batman: Harley Quinn # 1 adlı çizgi romanda yer aldı. Gotham’dan gelen psikiyatrist Dr. Harleen Quinzel, Joker’e aşık olduktan sonra hiç iyileşmedi. Harley Quinn’in kişiliğini benimsedi ve onu terk etmek istemed. Yalnız bir suçlunun hayatını kurma cesaretini bulana kadar Joker’in yanında uzun yıllar geçirdi. Her zaman sürprizlerle dolu birisi oldu. Assassin rolünde hızlı bir suikastçıdır.

Arya Stark

Game of Thrones’dan Arya Stark, Winterfell’de Stark’ın evinde doğdu. Genç yaşlardan itibaren, Arya hiçbir zaman formalitelere ya da soylu ailesinin bir hanımı olma sorumluluklarına girmedi. Kılıç dövüşünü öğrenmeye ve kendi kaderini çizmeye çok daha meyilliydi. Ne yazık ki, babasının infazı, ailesini Westeros’a dağıttığı için kaderini farklı şekillendirdi. Arya, Essos’ta Meçhul bir Adam olmak için eğitilene kadar hayatta kalmak için mücadele etti. Bu eğitim Arya’yı yetenekli bir kılıç ustasına dönüştürecek ve Westeros’un kaderini değiştirecek etkenlerden bir tanesiydi. Kendisi Assassin rolünde bir diğer karakterdir.

Finn The Human

Finn the Human, Adventure Time’ın kahramanı ve en iyi arkadaşı Jake the Dog ile kötülüklerin çöreklerini tekmeliyor. Maceracı bir ruhu var ve ülkesinde kahraman olmayı seviyor. Diğer başarıların yanı sıra birden fazla prensesi kurtardı ve kötü sihirbazları yendi. Kötülükle savaşma kararlılığına rağmen, hala sadece eğlenceyi seven bir çocuk, bu yüzden boş zamanlarını arkadaşlarıyla geçiriyor ya da ağaç evindeki evinde video oyunları oynuyor. Assassin rolündeki karakterlerden bir tanesidir.

Jake The Dog

Köpek Jake, Adventure Time’da Finn’in en iyi arkadaşı ve ortağı olarak görünen, eğlenceyi seven, şekil değiştiren bir köpektir. Jake ve Finn birlikte kötülüğü bulabilecekleri her yerde durdurmak için Ooo Diyarını dolaştılar. Şekil değiştirme yetenekleri, bedenini istediği şekle dönüştürmesine, istediği gibi büyümesine, küçülmesine ve bükülmesine izin verir. Bir maceracının hayatını yaşamasına rağmen, karısı Lady Rainicorn ve beş yavrusuyla vakit geçirmek için hala zaman ayırıyor. Bruiser rolündeki karakterlerden birisidir.

Wonder Woman

Themyscira adasında doğan Wonder Woman, Adalet Birliği’nin kurucu üyesidir ve DC Comics’in en ünlü kahramanlarından biridir. İlk olarak 1941’de All Star Comics # 8’de yer aldı ve o zamandan beri neredeyse her türlü medyaya uyarlandı. Wonder Woman aslen dünyanın geri kalanında barışı korumak için gönderilmeden önce Themyscira’da Amazonlar olarak bilinen gururlu kadın savaşçılarla yaşadı. Kahramanlığı sarsılmaz ve genç kahramanlar için ilham kaynağı oldu. Tank rolünde güçlü bir karakterdir.

Superman

Hızlı bir mermiden daha hızlı ve bir lokomotiften daha güçlü olan Kal-El birçok isimle gitti, ancak genel halk için Süpermen olarak biliniyor. Dünyaya bir bebek olarak gönderildiğinde, kendi gezegeni Krypton’un yıkımından kıl payı kurtuldu. Daha sonra Jonathan ve Martha Kent tarafından dünyaya getirildi ve onunla ilgilendi ve ona Clark adını verdi. Olgunlaştıkça, Dünya’nın sarı güneşinin ona dünyayı korumak için kullanabileceği süper güçler verdiğini öğrendi. Şimdi, Adalet Birliği’nin yardımıyla, Dünya’yı iç ve dünya dışı tehditlerden koruyor. Bruiser rolünde güçlü bir yakın dövüşçüdür.

Batman

Batman olarak da bilinen Bruce Wayne, ilk olarak 1939’da Detective Comics # 27’de göründü. Bruce, Gotham Şehrinin eteklerinde sevgi dolu ailesiyle yaşayan genç bir çocuk olarak ayrıcalıklı bir yaşam sürdü. Ancak, ailesinin önünde vurulduğuna tanık olduğunda hayatı trajik bir hal aldı. O gün, genç çocuk şehrini bozan, Batman’in kişiliğini üstlenen ve sonunda Adalet Birliği’nin kurulmasına yardım eden suça karşı bir kan davası açtı. Herhangi bir doğaüstü güce sahip olmamasına rağmen, engin servetini ve yüce zekasını tüm engelleri aşmak için kullanır. Bruiser rolünde bir yakın dövüşçüdür.

Bugs Bunny

Neredeyse hiç tanıtıma ihtiyacı olmayan bir karakter olan Bugs Bunny, 1940’ta “Vahşi Bir Tavşan” da ilk ortaya çıktığından beri komikti. Bugs, son 70 yılda, diğer franchise’larla yapılan çok sayıda geçit de dahil olmak üzere birçok güvencesiz durumda kendini buldu, bu yüzden MultiVersus’ta evde hissetmeli. Bir toon olarak yeteneği, komplonun yapmasını gerektirdiği her şeyi yapmasına izin verir. Mage/Ranged rolünde bir karakterdir.

Tom ve Jerry

Kedi Tom ve fare Jerry hep anlaşmazlık içinde olan karakterlerdi. Yeteneklerini bu zamana kadar hep birbirlerini alt etmek için kullanmaya çalışsalar da her şeyi başarmak için de kullanabilirler. MultiVersus’ta da düşmanlarına karşı bu yetenekler kendileri için çok büyük öneme sahip. Güçlerini iyi kullanırlarsa durdurulamaz bir ikili olabilirler. Mage/Ranged rolünde karakterlerdir.

Şu ana kadar bahsettiğimiz tüm karakterler oyunda olacağı kesinleşmiş ve Warner Bros tarafından onaylanmış karakterlerdir. Açıkçası bu karakterlerle de oyunu oynamak için sabırsızlanıyorum. Fakat eklenecek ve eklenmesi muhtemel olan karakterlerle birlikte oyun bir hayli keyifli hale gelecektir.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin