Crytek tarafından telif hakları My.Games’e satılan, Warface oyununun yeni serisi olan Warface: Breakout çıktı!

Ülkemizin gurur kaynağı olarak nitelendirebileceğimiz oyun geliştiricisi Crytek, geçtiğimiz yıllar içerisinde serinin ikinci oyunu olan, Warface 2  geliştirirken telif haklarını satma kararı almıştı. Oyunun bütün telif haklarını My.Games’e satan Crytek, geliştirmiş olduğu online FPS Shooter türü oyundan elini ayağını çekti.

Oyunun bütün haklarına sahip olan My.Games, kısa bir süre sonra Türkiye serverlarında beklediği desteği göremeyince serveri kapatma kararı alarak sadece EU’da aktif olarak açık bırakmaya devam etti.

My.Games isim değiştirdi.

Oyunun yeni geliştirici ismi olan My.Games, oyunun ismini değiştirmekle kalmayarak Cryengine oyun motorunu kullanmak yerine, Unreal Engine 5 oyun moturunu kullanarak oyunu baştan aşağı yeniden tasarladı. Kendi tarzını ortaya kuran Rus stüdyo, oyunun yapım aşamasında başka bir geliştirici firma olan Allods Team ile iş birliği gerçekleştirdi.

Warface: Breakout

Warface: Breakout – Launch Trailer | PS4

Warface: Breakout PlayStation 4 ve Xbox One için bugün (26 Mayıs 2020) piyasaya sürüldü. Counter-Strike’tan esinlenerek tasarlanan First-Person Online Shooter oyun My.Games aracılığı ile yayınlandı.

My.Games;

Silah kullanımının ve stratejik takım işbirliğinin PvP deneyimini büyük ölçüde belirlediği taktiksel bir çevrimiçi birinci şahıs atış oyunu olan Warface: Breakout’ta geleceğin nihai paralı askeri sen ol. Azılı çatışmalara katıl, anlık kararlar ver ve rakiplerini yenip zafere ulaşmak için çok sayıda silahta ustalaş.

Warface ücretsiz.

Warface aynı bütün platformlarda ücretsiz olarak indirilmeye devam edicek. Fakat bugün itibari ile çıkan Warface: Breakout 20$ gibi bir ücretle bütün oyun içi özelleştirmeler satın alınabilirken, 109 TL gibi bir fiyat ile satın alınabilir bir şekilde piyasaya sürüldü.

Oyunu nasıl satın alabilirim?

Oyunu Playstation Store ve XBOX-now üzerinden satın alarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Xbox üzerinde net bir fiyat sıkalası belirlenmesede şuanlık 52 TL gibi bir fiyattan satılmakta.

Oyunun dosya boyutu 9 GB olup mevcut hafızanızda şuanlık çok yer kaplamıcak gibi gözükürken, PC platformu için ne zaman çıkacağı belli değil.

 

Önceki içerikBLAST Premier Spring 2020 Europe Showdown’da gruplar belli oldu
Sonraki içerik2020’nin En İyi 10 Gaming Mouse Modeli
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin