REKLAMmonsters reloaded advertisement

Riot Games‘in çıkardığı ve oyuncular tarafından oldukça beğenilen ve hatta CS:GO‘yu tahtından eden Valorant‘ın, hemen hemen her gün mobil olarak geleceği söylentileri artmaya başladı. Biz de sizler için tüm bu söylentileri bir araya getirdik.

League of Legends: Wild Rift‘in geliştirmesinin de gösterdiği gibi, Riot’un PC oyunları üretmesinin yanında,  konsollar ve mobil dünyasına da adım atmaya kararlı olduğunu söyleyebiliriz. League of Legends: Wild Rift oyunu ise sıfırdan mobil oyun olarak düşünülen ilk oyun.

Peki Valorant onun izinden gidiyor olabilir mi?

Riot’un FPS oyunlara ilk adımı olan Valorant, şuan sadece PC’de mevcut. Fakat, konsol oyuncuları da merakla oyunun konsol versiyonunu beklemekte.

Peki ya mobil? Tüm oyuncuların dört gözle beklediği Valorant mobil versiyonu için de bazı güçlü ipuçları mevcut.

Valorant Mobil Kodlama

Bir kaç veri madencisi, oyun dosyalarının içinde gizli bir mobil bağlantı noktasının kanıtını buldu. ValorantExpress, 1.09 yama notlarında iPhoneX ve iPhoneXS için cihaz profillerini keşfetti.

Bu arada, ValorantLeaks adlı sayfa savaş kodlamasına benzeyen bir şeyi fark etti. Fark ettiği şey ise, oyunun kodlamasında bir mobil bağlantı noktasının olmasıydı.

Henüz android için kodlanacağına dair bir kanıt bulunmasa da, Riot’un oyunu iOS‘a özel olarak çıkarması beklenmiyor diyebiliriz.

Riot’un Hedefi

Riot, konsol ve mobil oyunlara genişleme arzusu hakkında hiçbir sırrı saklamıyor. LoL’un mobil ve konsol versiyonu olan League of Legends: Wild Rift, 27 Ekim’de bölgesel bir açık beta olarak piyasaya çıkacak.

Ayrıca, Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, 5G ve mobil oyunların potansiyeli hakkındaki heyecanını şu tweet’i atarak gösterdi. “Daha önce hiç düşünmediğimiz oyunları mobil cihazlara getireceğiz” 

Riot’un Oyun Direktörü Joe Ziegler ise, USGamer ile Valorant konsol bağlantı noktasıyla ilgili bir röportajda şunları söyledi: “Şu anda üzerinde çalışan ekiplerimiz var.”

Ekran Görüntüleri

Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarda mobil bağlantı noktası dosyalarının PC dosyalarıyla çakıştığına ve bir dizüstü bilgisayar monitöründe potansiyel bir mobil kullanıcı arayüzünün görünmesine neden olduğuna dair kanıtlar yayınlandı. Yazılım mühendisi Riot Boo, hatayla ilgili paylaşım yapan kişiye cevap verdi. “Hatayı bildirdiğiniz için teşekkürler, hemen ilgilenicez. Kullandığınız laptop dokunmatik ekrana sahip mi?”

Ayrıca reddit kullanıcısı u/bhristofer tarafından yayınlanan bu ekran görüntüsü de var. Bunlar gerçekten mobil oyun için planlanan kontroller olabilir mi?

Fakat şunu da söylemek lazım; Valorant‘ı cep telefonuna taşımak, PC için tasarlandığı  düşünüldüğünde, kolay bir iş olmasa gerek.

Şirketin şu anda ki öncelikleri arasında , PC oyuncu tabanını artırmak ve Valorant‘ı popüler bir spor dalı olarak kurmak var. Ancak gelecekte oyunu cep telefonlarımızda oynayacağımıza dair pek çok ipucu mevcut. Bu olayın çok yakın bir tarihte olmayacağı net olarak bilinirken, oyun severlerin beklediğine değecek bir oyun olacağı kesin gibi gözüküyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Valorant Icebox Omen Bugu

Önceki içerikValorant Icebox Omen Bugu
Sonraki içerikMSI Oyuncuları Sevindirecek Bir Haber Paylaştı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin