Twitch’te son zamanlarda Jakuzi yayınları epey bir arttı. Twitch ise Jakuzi yayınlarına özel bir kategori açacağını duyurdu. Bu kategorinin adları ”Havuzlar, Jakuziler ve Plajlar” olacağı belirtildi. Twitch bu konu hakkında bir duyuru yayımladı. Bu duyuru ise şu şekilde;

” Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Sıcak Küvet akışları hakkında birçok konuşma gördük ve bunu samimi bir şekilde ele almak istiyoruz. Bu içeriğe düşünceli ve saygılı bir şekilde yaklaşıyoruz. Gördüğümüz sohbetletin çoğu, motivasyonları ve niyetleri hakkında varsayımlar da dahil olmak üzere bu ve buna benzer içerikleri yayınlayan insanlara odaklandı. Burada birkaç şeyi netleştirmek istiyoruz.

Her şeyden önce hiç kimse tacize uğramayı hak etmiyor ve yayınlamayı seçtikleri içerik, nasıl göründükleri veya kim olduklarına karşın önlem alacağız.

İkincisi, cinsel açıdan müstehcen içerikle ilgili yönergelerimiz var. Başkaları tarafından sexi bulunmanız kurallara aykırı değildir ve Twitch, algılanan çekiciliği nedeniyle kadınlara veya hizmetimizdeki herhangi birine karşı yaptırım uygulanmayacak” dedi.

Twitch’in Sıcak Küvet Hakkındaki Politikaları

  • Cinsel olarak müstehcen içerik politikalarına göre, flamalar bağlamsal olarak uygun durumlarda örneğin plaj da ve jakuzi de görünebilir ve flama olması koşuluyla, vücut yazısı ve vucüt boyama gibi ifadelere izin verecekler. Twitch’te çıplaklığa veya müstehcen içeriğe izin verilmez.
  • Müstehcen Cinsellik politikasıyla amacımız, müstehcen olarak görülebilecek tüm içeriği yasaklamak değil, bu içeriğe bir çizgi çekmekti, ancak kurallarımızın olabildiğince açık olmadığını kabul ediyoruz.
  • Cinsel açıdan müstehcen içerik ve çizginin nereye çekileceğini değerlendirmemiz karmakarışık bir şeydir. Bu yüzden aşırı derecede cezalandırmaktan her zaman kaçınmayı hedefleyeceğiz.

Twitch, küresel topluluğun çok çeşitli alanlarda yayın yaptığını biliyor. İzleyicilerin kendilerine önerilen içerik türünü belirleme konusunda seçim yapmalarını destekliyor. Reklamverenler ve izleyiciler için hizmetlerindeki deneyimleri teker teker kontrol ediyorlar ve bu olayı geliştirmeye çalışıyorlar.

Twitch bu yüzden de izleyicilere yeni kategori sunacak. Bu kategorinin adları Havuzlar, Jakuziler ve Plajlar olarak belirlendi. Twitch bu konu hakkında da prensiplerini açıkladı.

  • Yüzme ve Plaj yayınlarında izin verilen mayoları seçtiyseniz, Havuzlar, Jakuziler ve Plajlar kategorisine girmelisiniz. İlerde bu kategoriyi daha fazla ayrıntılı bir şekilde anlatacaklar.
  • İçerik oluştucuları bu kuralları ihlal etmediği sürece bu kategoriye göre yayınlarını yapabilirler. Bu kategoriler görmek istemeyen izleyiciler ise kaldırabilir.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin