Red Bull iş birliği, Spor Toto ve Shell Helix katkılarıyla düzenlenen TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası başlıyor.

Rallide Dijital Şampiyona Başlıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Dünyada motor sporlarına en çok yatırım yapan markalardan biri olan Red Bull iş birliği, Spor Toto ve Shell Helix katkılarıyla düzenlenen TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası‘nın kayıtları devam ediyor.

Kayıtları 13 Haziran akşamına kadar devam edecek olan şampiyonanın elemeleri ise 15-19 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Hem PC hem de Playstation platformları üzerinden eş zamanlı olarak WRC8 oyunuyla düzenlenecek elemelerde, katılımcılar en iyi 14 sürücü arasına girerek şampiyonada yarışmaya hak kazanmak için mücadele edecekler.

Turnuva sistemi ve ödül havuzu

Elemeler sonunda belirlenecek olan katılımcıları 7 ayaktan oluşan zorlu bir sezon bekliyor olacak. Şampiyona 27 Haziran tarihinde koşulacak Monte Carlo Rallisi ile başlarken, sırasıyla İsveç, Finlandiya, Almanya, Katalunya, Korsika rallilerinin ardından 26 Eylül tarihinde Türkiye Rallisi ile son bulacak.

Toplam ödül havuzu 20.000 Tl olan Türkiye Rallisinde ödül dağıtımı aşağıda ki gibi olacak.

  1. 2020 TOSFED Dijital Ralli Şampiyonu unvanı ve 10.000 TL
  2. 6.000 TL
  3. 4.000 TL

Şampiyona Kayıt

Kayıtları 13 Haziran Cumartesi akşamı sona erecek olan şampiyonaya katılım detayları http://dijital.tosfed.org.tr  sitesinde yer alıyor.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin