Tokyo Game Show organizatörleri, bu yılki etkinliğin COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Fuarın çevrimiçi olarak düzenlenilmesi planlanıyor.

E3 ve Gamescom gibi COVID-19’dan nasibini aldı

Tokyo Game Show 2020, 24-27 Eylül tarihleri ​​arasında Tokyo’nun hemen dışındaki Makuhari Messe kongre merkezinde gerçekleşecekti, ancak bunun yerine çevrimiçi bir etkinlik düzenlenilmesi planlanıyor.

TGS ilk kez 1996 yılında düzenlenilmiş ve 23 yıldır aralıksız düzenlenilmeyi başarmıştı. Bu yıl ilk kez iptal edildi ancak sürpriz de olmadı. ABD ve Avrupa’nın en büyük oyun fuarları olan E3 ve Gamescom da dahil olmak üzere bir çok etkinlik iptal edildi.

TGS 2020, gelecek nesil konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X’in lansmanından önceki son büyük fuar olması nedeniyle ortalama yıla göre daha fazla dikkat çekecekti. Her iki konsolda çıkışını yapacak ancak çıkışlarını yapmadan görme fırsatımız daha sınırlı olacak.

Microsoft, X Serisi için çevrimiçi tanıtım döngüsüne çoktan başladı. Inside Xbox programında ilk oyunlardan bazılarını gösterdi. Sony ise daha sessiz kalmayı tercih ediyor. Şu ana kadar sadece PS5’in logosunu ve özelliklerini duyurdu.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin